Domain'e IP atama

Öncelikle selamlar, ben hostingerden bir domain almak istiyorum ve domaine atanmıș ip adresi istediğim bir ip adres ile değiștirmek istiyorum. Bu konularda acemiyim.

Yardımınız için teșekkürler!

genius genius (190)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Domain aldığın sitede panelde DNS bölümü olur. Buraya girmeli ve bir A Record oluşturmalısın.  DNS yönetimi konusunda tecrüben yoksa bu iş biraz sıkıntılı olabilir.  Aslında basit bir işlemdir.

    dns a recordA example.com  pointsto... işte böyle bir kayıt.

    Sendeki Kayıt A  alanadin.com ip adresin şeklinde görünmeli tabi.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Teșekkürler! genius 3 yıl önce