donanım ayarlarınız değiştirildi

-1

merhaba arkadaşlar ben arda fazla uzatmadan konuya geçeyim evet arkadaşlar yaklaşık bir ay önce bilgisayarcıda format attırdım 30 tl bayıldım windows 8 i 7 yaptırdım ve artık her bilgisayarı açtığımda donanım ayarlarınız değiştirildi diyor.evet tamam butonuna bas geç diyebilirsiniz ama hiçbir oyunda açılmıyor bilgili bir arkadaş varsa yardım edebilirmi

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

  • Sözde hemen konuya girmek istediğini söylüyorsun ama "merhaba arkadaşlar ben arda fazla uzatmadan konuya geçeyim evet arkadaşlar" şeklinde hiçte gereği olmayan şeyler yazmaktanda geri kalmıyorsun. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu. Herhangi bir girişe ihtiyaç duymadan doğrudan konu muhtevasını yazmalıydın. Site kuralları böyle gerektiriyor. Bir daha konuları açarken buna dikkat edersin. temmuz 6 yıl önce
  • Son cümle olarak kullandığın "bilgili bir arkadaş varsa yardım edebilirmi" ifadeside gereksiz ve site kurallarına uymuyor. Bunu hiç yazmazasanda sana "bilgili arkadaşlar" zaten yardımcı olacaklardır. temmuz 6 yıl önce
  • "Bilgisayarcıya" verdiğin (veya "bayıldığın") ücrette sitede kimseyi alakadar etmiyor. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

PC'yi problem yaşamadığın bir zamana geri alabilirsin (Mesela yaklaşık bir ay öncesine.. Formattan geldiğini belirttiğin günlere..):

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Sistemde virüs ve zararlı yazılımlara karşı detaylı bir tarama yapmalısın:

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

Donanım sürücülerini (bilhassada ekran kartı sürücüsünü) kontrol edersin:

Denetim Masası>Aygıt Yöneticisinden donanım sürücüleri gözden geçirilir. Bozuk/bozulmuş veya bilinmeyen sürücüler varsa (Bunlar Aygıt Yöneticisinde sarı ünlem ve soru işaretli gösterilirler) bunlar doğru ve güncel sürücüler yüklenerek düzeltilir.

PC'deki bütün donanım sürücülerinin daima güncel olması konusunda hassasiyet gösterilmeli; güncel olmayanlar güncellenmelidir.

Not: Senin probleminle alakalı olarak ekran kartı sürücüsü için mutlaka sürücü özellikleri arabiriminden -eğer aktif halde ise- "Sürücüye geri dön" düğmesi tıklanıp daha önce yüklü olan sürücüye dönülmelidir. Veya ekran kartı sürücüsü sistemden tam olarak kaldırılır ve daha sonra kaldırılan sürücünün yerine doğru sürücü bulunarak yüklenir.

Bilinmeyen ve çok kullanılmayan programlar kaldırırsın:

Denetim Masasındaki Programlar arabiriminden ne olduğu bilinmeyen programlar mutlaka kaldırılmalıdır. Bunlar kuvvetli ihtimalle PC'ye istenmeden yüklenen programlardır; çoğu zararlıdır ve sistemde bozulmalara, bazı anormalliklere yol açabilirler. Ayrıca ne olduğunu bilsenizde çok kullanma ihtiyacı hissetmediğiniz programlarıda kaldırabilirsiniz. Bununlada sistemde daha fazla hafifleme ve stablite sağlanabilir.

Başlangıçta çalışan gereksiz programlar kaldırırsın:

Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım? (tıkla)

Başlangıçta çalışan programlar Görev Yöneticisi "Başlangıç" sekmesindende (arabirimin üst kısmında bulunur) görülebilir ve devre dışı bırakılabilir (Sonra istenirse yeniden etkinleştirilebilir.).

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • ekran kartım bozulmuştu acaba ondan olabilirmi ardavarol 6 yıl önce
  • benim bilgisayarımda virüs yok ondan eminim ilk teslim edildiği tarihten beri bu hatayı veriyor ardavarol 6 yıl önce
  • üstelikte criysis 2 csgo gibi oyunlar olsun 1 kaç saniye siyah ekran veriyor sonrada kapanıyor ardavarol 6 yıl önce
  • sistem geri yükleme virüsleri temizlemiyor lütfen bundan vazgeçin zaten bilgisayarımda trojan veya herhangi bir virüs türü yok ardavarol 6 yıl önce
  • gerçekten çok teşekkür ederim ama söylediklerin işe yaramıyor malesef başka bir çözüm yöntemi varmı ardavarol 6 yıl önce
  • Benim bildiğim başka çözüm yok. Eğer başka çözüm tavsiyesi olanlar olursa yaparlar, onlarıda denersin @ardavarol temmuz 6 yıl önce
  • driverleri geri yüklemeyi deneyeceyim ardavarol 6 yıl önce