Donanım - Yazılım Nedir ?

Kısaca Donanım ve Yazılım arasındaki fark nedir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Donanım (Hardware) : Sistem biriminin (kasanın) içinde ve dışında yer alan birimler donanımı oluşturur.

    Bilgisayarın fiziksel parçalarıdır , yani elle tutabildiğimiz gözle görebildiğimiz parçalardır.

    Yazılım (Software) : Bilgisayarı kullanmamızı sağlayan işletim sistemi ve programlar yazılımı oluşturur.

    Donanım ve Yazılım daima birbiriyle uyum içerisindedir.Yazılım olmadan donanımlar çalışmaz , Donanım olmadanda yazılım çalışmaz..

    Microsoft'un ilk işletim sistemi DOS'dur.Siyah ekranda kodlarla çalışır.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarın görünen parçaları Donanım,bilgisayara yüklenen uygulamalara yazılım denir

      adem003 adem003 (1)