Donanımsal Sorun "Güç tuşuna basın sadece fanlar çalışıyor"

Arkadaşlar kasanın powerını taktığım zaman fan çalışmaya başlıyor direk.Tüm parçaları sırasıyla sökerek denedim bios pilide dahil ama yine aynı şey.Benim tahminim anakart gitmiş gibi ama yinede sormak istedim.Neyden kaynaklı olabilir

bayvonali bayvonali (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kasaya güç kutusunu bağlıyorsunuz ve anakartın açma düğmesine basmasanız bile gücü bağladığınız anda fanlar çalışmaya başlıyor . anakarttaki devre sürekli açık konumda . Bu sorun anakartın devre anahtarından kaynaklanabilir. Devre anahtarı bilgisayarı açma düğmesine bastığımız yere bağlıdır. bilgisayar açma düğmesi devre anahtarı görevi görür.Ona bastığımız vakit devre açık konuma gelerek gelen akımı anakarta iletmeye başlar böylece anakart üzerindeki donanımlar çalışmaya başlar.

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

      Çözüm olarak ne yapılabilir peki

      bayvonali bayvonali (3)
      7 yıl önce cevaplandı

      • @bayvonali belkide gücü anakarta yanlış bağlıyorsunuzdur . Açıkcası tam olarak sorunda bu olmayabilir. En iyi çözümü size teknik servis vericektir. blackheaven 7 yıl önce
      • Normal çalışan bir bilgisayar durup dururken böyle yapmaya çalıştı.Çok amatör sayılmam bilgi işlemciyim bende herşeyi denedim belki farklı birşey vardır bilmediğim diye buraya yazmak istedim.Artık elimizde kaldı bilgisayar :D bayvonali 7 yıl önce
      • @bayvonali kasaya bağladığınız power yenimi ? kasaya yeni bir şey bağladınızmı ? sorunun çözümünü bende merak ettim doğrusu :) birdenbire olması çok saçma :) fazla akım çektide anakart mı bozuldu yani blackheaven 7 yıl önce
      • Hiç birşey değişmedi kullanan kişi bu sorunla bana geldi.Eklenen ya da çıkan bişey yok.Durduk yere anakart gitti sanırım.Bunu netleştirmek lazım ama zor biraz :) bayvonali 7 yıl önce