Dondurulan Instagram hesabını açma - 2019

Dondurulan Instagram hesabının şifresini unuttum ne yapabilirim? Şifremi değiştirmeye çalışınca kullanıcı bulunamadı hatası veriyor bunun çözümü nedir?

Dondurulan Instagram açılır mı?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1 Aralık 2019 Güncelleme: Instagram hesabınızı dondurup şifrenizi unuttuysanız, kullanıcı bulunamadı hatası veriyorsa artık çözümü var. Yeni video burada: Dondurulan Instagram hesabını açma 2019

    Dondurduğunuz Instagram hesabınızın şifresini unuttuysanız, değiştirmeye çalıştığınızda "kullanıcı bulunamadı" hatası alıyor olmalısınız. Bu durumda hesabı açmak için biraz uzun işlemler yapmanız gerekecek.

    "Kullanıcı bulunamadı" hatası neden çıkıyor?

    Hesabınızı dondurduğunuz zaman Instagram'ın sistemi ilginçtir ki hesabınızı bulamıyor. Yani sanki öyle bir hesap ömür boyu hiç açılmamış gibi davranıyor, öyle bir hesap yok zannediyor. Bu nedenle şifrenizi değiştirmeye çalıştığınız zaman, öyle bir hesabın olmadığını zannettiğinden dolayı Instagram size "böyle bir hesap bulamadık" diyor.

    Aşağıdaki adımları takip edin.

    1. Adım: Instagram'a başvuruda bulunma

    Dondurduğunuz hesabı geri almak için öncelikle Instagram'a başvuruda bulunacaksınız. Şimdi hep beraber başvurumuzu yapalım.

    1. Buraya tıklayarak dondurulan instagram hesabını açma formuna gidin.
    2. Formu açtığınızda ilk olarak Instagram size "Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?" diye soracak. Eğer Instagram hesabınız kurumsalsa evet, kişiselse hayır seçeneğini seçin.
    3. Bir sonraki aşamada Instagram sizden bir takım bilgiler isteyecek.

      - Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız: Bu kısma kimliğinizdeki adınızın ve soyadınızın aynısını yazın.
      - Instagram kullanıcı adınız: Bu kısma hesabınızdaki kullanıcı adını yazın.
      - E-posta adresiniz: Buraya Instagram hesabınızda şu an kayıtlı olan mail adresini yazın. Hatırlamıyorsanız şu anda erişebildiğiniz herhangi bir mail adresi yazın diyeceğim ama bu şekilde hesabınızı geri alamazsınız. Çünkü yanlış bilgi vermiş olacaksınız.
      - Hangi ülkeden yazıyorsunuz?: Bu kısımda şu an formu doldurduğunuz ülke neresiyse onu seçin.

    4. Bütün bilgileri doldurduktan sonra "Gönder" butonuna tıklayın.

    Önemli Not 1: Hesabının kurumsal olduğunu seçenlerin doldurması gereken ek bir bölüm daha var.

    Instagram sizden işletmenizin gerçekliğini kanıtlamanız için bazı resmi belgeler ister.

    • Yerel işletme ruhsatı
    • Vergi dairesinden tebligat veya mükellefiyet belgesi
    • Fatura
    • Kuruluş Belgesi
    • Şirket Ana Sözleşmesi
    • Elektrik, su, doğalgaz veya telefon faturası
    • Eki alanı adı tescil belgesi
    • Sipariş karşılama belgesi

    Bu belgelerden herhangi birisinin fotoğrafını çekip oradaki "Dosya seç" bölümüne yükleyin ve daha sonra formu gönderin.

    Önemli Not 2: Hesabınız kişiselse siz bu belgeleri göndermeyeceksiniz. Direkt olarak formu doldurup gönderebilirsiniz.

    2. Adım: Instagram'dan gelecek maili cevaplama

    Formu doldurduktan sonra Instagram oraya yazdığınız mail adresi üzerinden sizinle iletişime geçecek ve sizden bazı şeyler yapmanızı isteyecek. Tam olarak ne isteyeceğini bilmediğim için burada kesin bir şey söyleyemiyorum.

    Sadece şunu söyleyeyim maalesef bu yöntem garanti değil. Yani hesabınızı hiçbir şekilde geri alamama ihtimaliniz var. Instagram bazen kıllık yapıyor, zorluk çıkartıyor. Bazı uzmanim.net üyelerinden bu konuda geri bildirimler aldım. Ne yazık ki hesabını hiç kurtaramayanlar oldu.

    Formu doldurdum Instagram'dan ne zaman cevap gelir?

    Bu soru özellikle YouTube kanalımızdan çok soruluyor ancak cevabını bilmiyoruz. Ortalama 2 gün içinde cevap gelir diyebilirim ama uzun süre cevap gelmediğine de şahit olduk, kısa sürede hesabını başarıyla kurtaranları da gördük. Yani "ne zaman cevap gelir?" sorusunun cevabı yok. Beklemeniz gerekiyor artık.

    Instagram'dan cevap geldi ama ne yapmam gerektiğini anlamadım

    Eğer Instagram'ın verdiği cevabı anlamadıysanız gelen cevabın ekran görüntüsünü bize gönderin. Size elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olacağız. Bizimle en hızlı iletişim kurabileceğiniz yer YouTube kanalımızdır. Buradaki videolarımızdan herhangi birine yorum yapın. UZMANIM.NET YOUTUBE KANALINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN.

    omercik omercik (9418)