Doremido anasayfa virüsü nasıl kaldırılır?

Doremido.com (Türkiye'nin Yeni Anasayfası) adlı virüs bulaştı.Kaldıramıyorum. Acaba kaynağı nedir?

Doremido anasayfa virüsü nasıl kaldırılır?

baburibrahim baburibrahim (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anasayfa virüsü olarak adlandırılan tarayıcı korsanı sitelerden kurtulmak için genelde aynı temizme rutini kullanılır.

    1. Adwcleaner ile bilgisayarı reklam yazılımlarından temizleme
    2. Chrome kısayollarını Doremido.com'dan temizleme
    3. Firefox kısayollarını Doremido.com'dan temizleme
    4. Internet Explorer kısayollarını  Doremido.com'dan temizleme

     Doremido kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin. Linkte nasıl kullanılır anlatılmıştır. Çalıştırın ve temizleme işlemi bitene kadar bekleyin.
    2. Bu tür anasayfa virüsü olarak adlandırılan tarayıcı korsanları genelde istenmeyen yazılımlar ile birlikte gelir. Bunlardan kurtulmak için de  MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    3. Daha sonra hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız ona göre kısayolunu temizleyin.

    Tarayıcı kısayolları nasıl temizlenir?

    Arabyonline.com  windows kısa yollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://Doremido.com " gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan Doremido.com  kısayolunu kaldırma​

    Internet Explorer Kısayolunu Temizleme:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://Doremido.com  varsa bunu silin.

    Internet Explorer Doremido  nasıl kaldırılır?

    Mozilla Firefox:  Doremido.com kaldırma:

    1. Firefox'u açın, ekranın üst kısmındaki "Firefox" butonuna tıklayın.
    2. Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni tıklayın.
    3. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki "Firefox Tarayıcısını Sıfırla" butonuna tıklayın.
    4. Açılan pencerede Sıfırla butonuna tıklayın.
    5. İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır.

    Firefox Kısayolunu Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://Doremido.com  varsa bunu silin.Firefox Doremido   nasıl temizlenir?

    Google Chrome:   Doremido.com kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Nation zoom, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve Arabyonline.com 'u kaldırın.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://Doremido.com  yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome  Doremido.com   nasıl kaldırılır?

    hakan hakan (15394)