Dostlar Facebook Haftaya Türkiye içinde devlet yasaklıyor Facebook virüsü nasıl temizlenir?

Son dönem Facebook virüslerinden DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsü nasıl temizlenir aşağıda resimli olaran anlatılmıştır.

Virüs şu başlıklar ile sizin adınıza resim paylaşıyor:
DOSTLAR FACEBOOK HAFTAYA TÜRKİYE İÇİNDE DEVLET YASAKLIYOR

DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR

ARKADAŞLAR FACEBOKK HAFTA SONU TÜRKİYEDE SANSÜRLENİYOR

Facebook'ta aşağıdaki başlık ile yayılan virüs, link tıklanıldığında çalıştırılabilir bir .exe dosyası indiriyor.

Bu hafta sonu Facebook Türkiye'de yasaklanacağını söylüyor bütün haberler. Biraz araştırma yaptım ag antisan sür diye bir program buldum. Şu an YouTube'a falan girebiliyorum sanırım Facebook'ta da işe yarar. Lütfen herkes programı indirip kursun AG Antisansür: https//storage.googleapis.com...

DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsü nasıl temizlenir aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsü nasıl silinir?

    DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsünü temizlemek için Google Chrome da eklentileri temizlemelisiniz.

    DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsü arkadaşlarınıza mesaj atıyor ve daha sonra sizin adınıza binlerce sayfayı otomatik olarak beğeniyor ve takip etmeye başlıyor. Siz farkında olmadan tüm arkadaşlarınız sizden mesaj alıyor. Yine siz farkında olmadan pek çok sayfayı beğeniyorsunuz.

    Facebook duvarınıza sizin adınızda paylaşımda bulunan virüs ayrıca arkadaşlarınıza mesaj atıyor ve etiketleme yapıyor.

    Facebook'ta aşağıdaki başlık ile yayılan virüs, link tıklanıldığında çalıştırılabilir bir .exe dosyası indiriyor.

    Facebook üzerinde yayınlan virüs şu mesajı barındırıyor

    Bu hafta sonu Facebook Türkiye'de yasaklanacağını söylüyor bütün haberler. Biraz araştırma yaptım ag antisan sür diye bir program buldum. Şu an YouTube'a falan girebiliyorum sanırım Facebook'ta da işe yarar. Lütfen herkes programı indirip kursun AG Antisansür: https//storage.googleapis.com...

    Eğer ben teknik konulardan hiç anlamam diyorsanız lütfen facebook üzerinden bizimle iletişime geçin: https://www.facebook.com/uzmanim.net

    Facebook DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsü virüsünden kurtulmak için şu adımları takip edin:

    Facebook DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsünü temizlemek için önce  Google Chrome eklentilerini silin:

    Önce Chrome'daki uzantıları silmeniz gerekiyor.

    Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki Tüm uzantı klasörlerini silin.
      Örnekteki gibi sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.
      Bu klasördeki Tüm alt klasörleri silebilirsiniz.
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü temizleme - Chrome eklenti silme

    DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR Facebook virüsü Chrome üzerine  uzantı  yükler. Sonraki aşamada bilgisayarınızı istenmeyen yazılımlara karşı tarayarak varsa istenmeyen yazılımları kaldırın.

     Bu aşamalardan biri çeşitli sebeplerden gerçekleşmiyorsa sonraki aşamaya geçin.

     Adwcleaner ile virüsü temizlemek için tarama gerçekleştirin.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR virüsü  kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner ile virüs temizleme
      ADWCleaner DOSTLAR FACEBOOKK ÇOK YAKINDA TÜRKİYE İÇİNDE HÜKÜMET YASAKLIYOR  facebook virüsü  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor    ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner virüs kurtulma
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bilgisayarınızdaki virüsleri temizleyin:

    Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes anti-malware indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Eğer ben teknik konulardan hiç anlamam diyorsanız lütfen facebook üzerinden bizimle iletişime geçin: https://www.facebook.com/uzmanim.net

    Ayrıca lütfen Facebook virüsü nasıl temizlenir? linkini inceleyin. Tüm facebook virüslerine karşı neler yapmalısınız linkte anlatılmıştır.

    Son olaran hâlâ facebook virüsü ile sorun yaşıyor ve kullandığınız tarayıcı Chrome değilse aşağıdaki linklerden yararlanarak tarayıcınızı sıfırlayın:

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    murat murat (12492)