Dosya adı hedef klasör için çok uzun

Harici diske dosya kopyalamak istediğimde Dosya adı hedef klasör için çok uzun hatası alıyorum. Windows 7 kullanıyorum ve sık sık Dosya adı hedef klasör için çok uzun hatası almaya başladım. Kopyalamak istediğim dosyalar film, resim veya müzik yani mp3 dosyaları oluyr genelde. Hepsinde bu hatayı almıyorum. Örneğin bir klasör kopyaladığımda klasör içindeki bazı dosyalar kopyalanıyor. Bazıları kopyalanmamış oluyor ve bu hatayı alıyorum.

Dosya adı hedef klasör için çok uzun hatasının çözümü nedir?

sedapekmez sedapekmez (624)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows işletim sistminde maksimum dosya adı 255 karakterden uzun olamaz.  Dosya adı hedef klasör için çok uzun hatasının sebebi bu.

    Muhtemelen kopyalamak istediğiniz klasörlerde bu kuralı ihlal eden dosyalar var.

    Dosya adı hedef klasör için çok uzun hatasının çözümü için

    • Dosyaların adını kısaltabilirsiniz.
    • Bir kopyalama yazılımı kullanabilirsiniz.

     Total Commander programı ile uzun ada sahip dosyaları kopyalayabilirsiniz.

    Ayrıca 7Zip programı ile de uzun ada sahip dosyaları kopyalama sorununu çözebilirsiniz. 7 Zip File Manager programını başlattıktan sonra dosyayı F2 ile yeniden adlandırabilirsiniz.

    7 Zip bir sıkıştırma programı olmasına rağmen bu tür sorunlarda size yardımcı olacaktır.

    Dosya adı hedef klasör için çok uzun hatasının çözümü için yukarıdaki programlardan veya başka Dosya Yöneticisi programlardan yardım alabilirsiniz veya dosya adını kısaltabilirsiniz.

    cemphp cemphp (651)