Dosya bulunamıyor. Dosya adını denetleyin ve yeniden deneyin.

Adobe Photoshop bir resim düzenliyorum düzenledikten sora farklı kaydete basıyorum. Kaydediceğim yeri seçiyorum tamam diyorum. Dosya bulunamıyor. Dosya adını denetleyin ve yeniden deneyin. hatası alıyorum.

https://i.hizliresim.com/V9opZn.png

daha kaydetmeişim ama böyle hata veriyor.

megatrip megatrip (28)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dosya bulunamıyor. Dosya adını denetleyin ve yeniden deneyin. hatası alıyorsan şu dediklerimi kontrol et.

    Dosya bulunamıyor. Dosya adını denetleyin ve yeniden deneyin çözüm önerisi 1: Diskte yeterince boş yer olmayabilir.

    Bu hatayı almanın sebebi diskte yeterli yer olmaması olabilir. Bilgisayarıma tıkla ve C yani sistem sürücünde yeterli yer var mı kontrol et. Farklı kaydetmek istediğin dosyanın boyutu çok büyük olabilir ve diskinde yer olmayabilir. Öncelikle bunu kontrol et.

    Dosya bulunamıyor. Dosya adını denetleyin ve yeniden deneyin çözüm önerisi 2: Windows Defender sorun çıkarıyor olabilir.

    Windows Defender sorun çıkarıyor olabilir. Öncelikle Denetimli klasör erişimi özelliğinden Photoshop.exe dosyasına izin vermeyi dene veya kapat. Bunun için şu adımları takip et.

    1. Windows 10 arama bölümüne Denetimli klasör erişimi yaz çıkan sonucu tıkla.
    2. Denetimli klasör erişimi açık durumdaysa kapalı konuma getir. Açıksa ve kapatmak istemiyorsan da aşağıdaki adımlara devam et.
    3. Denetimli klasör erişimi bölümündeki Denetimli klasör erişimi ile bir uygulamaya izin ver seçeğine tıkla.
    4. Denetimli klasör erişimi ile bir uygulamaya izin ver  penceresinde İzin verilen bir uygulama ekle seçeneğine tıkla
    5. Tüm uygulamalara göz at seçeneğini seç.
    6. C:\Program Files (x86) veya C:\Program Files  klasörü altındaki Adobe /  Adobe Photoshop CC 2017 gibi yolu izle.
    7. Photoshop.exe dosyasını bul aç botununa bas.
    8. Kullanıcı hesap denetimi uyarı verirse kabul et.

    Şimdi Photoshop da farklı kaydetmeyi dene.

    hakan hakan (15409)
    4 yıl önce cevaplandı

      Farklı Kaydet dedikten sonra dosya isminide değiştir farklı bi isimle kaydederek tekrar dene.

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)
      4 yıl önce cevaplandı

      • maalesef olmadı https://i.hizliresim.com/OvYJL3.png megatrip 4 yıl önce
      • @megatrip orjinalini mevcut değil mi ? Farklı Kaydet dedikten sonra Bide Farklı Bi Yere Kaydetmeyi Dene Yine Farklı İsimle.. ybaskin34 4 yıl önce
      • @megatrip internette bi yere baktım orada çözünürlükten kaynaklanabilir diye yazıyordu. örüntü ayarları, ayarlar, gelişmiş sekmesini tıklayıp monitor sekmesinden Bu monitörün görüntüleyemeyeceği modları sakla yazan yerdeki tiki kaldırarak çözüm bulunmuş. ybaskin34 4 yıl önce
      • @megatrip sen yazdıklarımı tekrar dene , olmazsa mesaj at başka çözüm yolları bakalım. ybaskin34 4 yıl önce