Dosya Gezgini Arama Geçmişi Temizleme Yöntemi

Windows'ta Dosya Gezginindeki Arama Geçmişini Nasıl Temizlerim ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows'ta dosya gezgini geçmişi aramalarını temizlemek için şu yöntemleri kullanabilirsiniz ;

    > Herhangi bir klasörü açıp üst kısımda bulunan Dosya sekmesinden Klasör Seçeneklerini tıklayalım.

       Açılan küçük pencerede alt kısımda bulunan Temizle butonuna basarak işlemi bitirelim.

       Ayrıca Hızlı Erişim geçmişinide buradan temizleyebiliriz.

    Klasör bölümüde Ara sekmesine tıklanır , herhangi bir arama yapılır daha sonra ;

       Üst kısımda Ara Butonu çıkar , buraya tıklanarak Son Aramalar bölümünden Arama Geçmişini Temizle diyerek işlem bitirilir.

        Birde silinecek öğe tek tek seçilip ardından shift + delete tuşlarıyla silme işlemi gerçekleştirilir.

    Kayıt  defteri üzerinden de silme işlemi yapabiliriz. İzleyeceğimiz yol şöyle  olmalı ;

        + R tuşuna basarak çalıştrı açalım.

       regedit komutunu girerek kayıt defterini başlatalım.

       Kayıt defterinde aşağıdaki bölüme ulaşalım

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\WordWheelQuery

       Bölüme ulaştıktan sonra sağ tarafta dosya gezgininde yaptığımız aramaların kayıtları mevcuttur. Silmek istediğimiz kayda sağ tık yapıp  sil diyerek işlemi bitirelim.

       Not : Kayıtlara çift tıklayarak hangi  aramayı yaptığımızı görebiliriz.

       Yapılan aramaları tümüyle silmek istiyorsak eğer ;

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\WordWheelQuery

       Kayıt defterinde bu bölüme ulaştıktan sonra sol tarafta yani en son geldiğimiz klasör olan WordWheelQuery klasörüne sağ tık yapıp sil dedikten sonra tüm arama geçmişi silinir.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Naptın yavaş yavaş o kadar çözümü bir anda paylaştın site çökcek 😂 @alattin duymasın sakın 😁 darkcrak 3 yıl önce
    • 😊 @darkcrak ybaskin34 3 yıl önce