Dosya Kapasite Birimleri Nelerdir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Bilgisayara girilen karakterler 0 ve 1 üzerinden değerlendirilir. Yani klavyeden " Y " tuşuna bastığımızda ; bilgisayar " Y " harfini 01000010 olarak algılar. Bilgisayar ardından " Y " harfine dönüştürür.

     Bilgisayarlar yazmış olduğumuz " Y " harfi kadar basit , onun karşılığındaki ikili sistem kodlarını istediğimiz hâle dönüştürmede oldukça hızlıdır.

     Her 0 ve 1 ' e Bit denir. Bit hesaplamalarda kullanılmayacak kadar küçük ölçü birimidir.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)