Dosya kullanılıyor Dosyayı kapatıp yeniden deneyiniz (BstkDvs.sys)

C deki klasörü D diskine taşırken böyle bir hata alıyorum.

http://prntscr.com/elabxi

Bu konuyada baktım fakat ben klasörü silerken değil taşırken sorun yaşıyorum

http://uzmanim.net/soru/baska-bir-program-tarafindan-kullanimda-olan-dosya-nasil-silinir/30074

mutecessis mutecessis (216)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merhaba,

    Blue stacks arka planda açık olmasa bile çok sayıda servis çalıştırır. Bu yüzden daha önce belirtilen isim değiştirmeyi kullanımda olduğu için yapamazsınız. Zaten yapabiliyor olsanız taşıyabilir ya da silebilirdiniz.

    Sorunun çözümü temelde çok basit ama uygulaması biraz sancılı :)

    1. Öncelikle çalışan tüm bluestacks servisleri stop ederek açılışta tekrar başlamalarını durdurmak gerelir; Başlat \ çalıştır ya da Windows + R kombinasyonu ile açılan pencereye msconfig.msc yazarak startup yani açılışta başlayan uygulamalardan bluestacks ile ilgili olanlardaki işareti kaldırın ve onaylayarak çıkın. Restart isteyecektir. İptal edebilirsiniz
    2. Sonrasında servislerde çalışır durumdaki bluestacks servislerini stop etmelisiniz. Çalıştır penceresini services.msc yazarak buradaki bluestacks ismi geçen servisleri stop edin. Bazıları hata verebilir panik yok :)
    3. Ardından görev yönetici yani task manager'da kalan bluestacks işlemlerini de sonlandırmak gerekir. Başlat çubuğunda boş biryere sağ tuş yaparak yada ctrl+alt+del kombinasyonu ile görev yöneticisi açın ve işlemler sekmesinde kalan tüm bluestacks işlemlerini sağtuş görevi sonlandır diyerek sonlandırın. Bu işlemden sonra sonlanamyan servis var ise onlar da stop olacaktır. servisleri yenileyerek kontrol edin.

    Sonrasında taşıma ya da silme işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu dosyaların yerinin taşınması tekrar çalışmasında olumsuz etki yapacaktır. Çalışmayabilir ya da hata verebilir. Neyini taşıdığınızı bilmediğim için net birşey diyemem ama kurulu bir programı bu şekilde istediğiniz gibi taşıyamazsınız.

    ısrarla hala hata verir ise açık kalan bir uygulamayı zorla CMD kullanarak tasklist ve taskkill komutları ile PID ID öğrenerek kill edebilir yani durdurabilirsiniz. Bunun için komut ile işlem sonlandırma diye aratabilirsiniz. Bulamazsanız belirtin anlatırım ama bu son çare olmalı. Direk olarak bunu yaparsanız, o hata vereni kapattığınızda başka biri hata verecektir. Öncesinde belirttiğim servis ve işlem sonlandırma adımları yapılmalıdır.

    Sorununuzun çözümü anlattığım gibidir ama bu sorunuza çözümdür. Yapmak istediğiniz şey blue stacks yer kapladığı için yerini değiştirmek ise komple kaldırarak kurulum sırasında farklı dizin belirtmeniz olacaktır.

    teknochemist teknochemist (76)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Anlatıklarınızı uyguladım services.msc ye girdiğimde zaten tüm bluestacks ile ilgili işlemler durdurulmuştu programı çalıştırdığımda aynı hatayı aldım. mutecessis 7 yıl önce
    • Emeğinize sağlık keşke kurulum sırasında farklı bir dizin seçme imkanı olsa ama malesef yok bu yüzden bukadar sıkıntı yaşadım acaba bir şekilde BlueStack 'ı D ye kurabilirmiyim? @teknochemist mutecessis 7 yıl önce
    • rica ederim, bluestacks bende çok kullandım ama pc de çok fazla kaynak tüketiyor ve pc yoruyordu. Sürekli arka planda birton servisi çalışıyor bu yüzden alternatif daha kullanışlı ve çok daha verimli bir yazılım buldum teknochemist 7 yıl önce
    • https://nox-app-player.en.softonic.com/ teknochemist 7 yıl önce

    Dosyanın ismini değiştirip örnekdosya.dll > örnekdosya2.dll yapın ,, windowsu yeniden başlatın en kısa çözüm bu olacaktır.

    kawamoto kawamoto (71)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @kawamoto BlueStacks programını setuptan kurarken sadece DATA dosyalarını nereye kurabileceğimi ayarlayabiliyordum, ben BlueStack 'ı D ye kurmak istiyordum fakat setup da böyle bir ayar yeri bulunmuyordu ve direk C ye kurdu daha sonra C diskindeki BlueStack programını kesip D ye yapıştırırken sorun yaşadım bu sorunu dediğiniz gibi BlueStack dosyasının adını BlueStack2 olarak değiştirip başarılı bir şekilde D ye yapıştırdım ama BlueStack.exe programını çalıştırdığımda şöyle bir hata aldım link: http://prntscr.com/elfd18 mutecessis 7 yıl önce
    • Programın kuru başka bir sürüc ve yola olanak tanımıyorsa çalışmama olasılığı çok yüksek. Ayrıca programın kayıt defteri (registry) girişlerinin ne durumda olduğuda önemelidir. Yalnızca exe dosyasını değil de tüm klasörü hiçbir değişiklik yapmadan D: sürücüsüne kopyalayın. kawamoto 7 yıl önce