Dosya sağ tıklamada "Skype ile paylaş" seçeneğini kaldırma

Herhangi bir dosyaya sağ tıkladığımda Skype ile paylaş seçeneğinin gitmesini istiyorum, o yazı geldiğinden beri sağ tıklamada gecikme oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

glipotions glipotions (11)
3 yıl önce sordu

  • Bilgisayarında Skype uygulaması yüklü mü? Skype ya da Skype Kurumsal yazabilir. omercik 3 yıl önce
  • yüklü de zaten benim sorum programı kaldırmadan nasıl kaldırırımdı, yani o manada sordum glipotions 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Skype kaldırmadan bunu yapabilirsiniz ;

1.Yöntem :

Kayıt Defteri Üzerinden ;

>> Kayıt Defteri üzerinden şu yollardan birinde skype bölümü varsa silerek sağ tık menüsünden kaldırabilirsiniz.

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers

HKEY_CLASSES_ROOT\AllFileSystemObjects\ShellEx

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex\ContextMenuHandlers

HKEY_CLASSES_ROOT\*\OpenWithList

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background

Not : * olan yerler uzantısına göre seçip daha sonra diğer bölüme ilerleme anlamında.

Not : Özellikle bu bölümün olduğu yere bakın ;

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex\ContextMenuHandlers

2.Yöntem :

ShellMenuView Programı İle ;

Programın türkçe dil yaması mevcut. Ben örnek olarak ingilizce üzerinden farklı bi uygulamayı denedim.

>> Sizin yapacağınız şey ; bu listeden skype ile ilgili olanları bulup daha sonra kırmızı butona basarak sağ tık menüsünden kaldırmak.

ShellMenuView İndirme : https://www.nirsoft.net/utils/shmnview.zip

Not : Başka progralar ile de bu işlemi yapabilirsiniz fakat bu daha kullanımı kolaydır.

Not : Türkçe dil yama paketi ve x64 için indirme linkini buradan bulabilirsiniz : https://www.nirsoft.net/utils/shell_menu_view.html

ybaskin34 ybaskin34 (1440)