Dosya şifreleme virüsü

Merhaba

Nerden geldiğini bilmediğim bir vüris nedeni ile bilgisayarımdaki dosyalar şifrelendi. dosyaların hepsinin sonuna .vvv olarak ibare geldi.Bilgisayar aformat atıldı. dosyaları Usb ye aldım. Ama dosyaları açamıyorum. Konu hakkında internetten araştırdım. yapanlar mevcut ama çok ücret istiyorlar. Dosyaları kurarmanın bir yöntemini bilen bir arkadaş var mı  acaba Dosyalarım word excel pdf ve jpd.

huseyin55 huseyin55 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    uzmanım nette daha önce böyle birsoruya cevap vermiş arkadaşımız artı olarak excel uzantılı dosyaların

    şifrelerini kaldıran program varhttp://www.rixler.com/excel_password_recovery.htm

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Cevap verilmiş ama çözüm yok deniyor. Farklı bir yöntemi çıkmış olabilir mi ? vvv uzantılara bir şey yapılamaz deniliyor ama çözenler var mış?

      huseyin55 huseyin55 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Çözümü şu an için mevcut değil. .vvv uzantılı dosyaları açabileceğini iddaa edenlere aldırış etmeyiniz. Zira bu virüsün çözümünün olmamasını kötüye kullanan insanlar şu an heryerde mail adreslerini bırakıyor fakat önce para almayı talep ediyorlar.

        brsozl brsozl (1961)