Dosya sistemi hatası (-2147219196) nasıl çözülür?

Bilgisayarda fotoğrafları açmaya çalışırken  Dosya sistemi hatası (-2147219196) veriyor. Nasıl çözerim? Videoları sorunsuz bir şekilde açabiliyorum ama fotoğrafları açmaya çalıştığımda dosya sistemi hatası veriyor. Fotoğraflar açılmıyor dosya sistemi hatası veriyor ne yapmalıyım?

Karşılaştığım bu dosya sistemi hatası (-2147219196) için bir çözüm yolu var mı?

xyolive xyolive (11)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Fotoğrafları açmaya çalışırken karşılaştığın Dosya sistemi hatası (-2147219196) sorununu çözmek için aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirsin:

    Dosya sistemi hatası çözüm:

    1-) Windows sistem dosyaları denetlenir ve onarılır:

    1. Bilgisayarın arama bölümüne CMD yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.
    2. Açılan cmd ekranına sfc /scannow yazın.
    3. Windows Sistem Dosya Denetleyicisi çalışacaktır.
    4. %100 olmasını bekleyin ve olduktan sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2-) Hizmetler'den gerekli kontroller yapılır:

    Windows 10'da Mağaza uygulamalarının düzgün çalışması için altyapı desteği sağlayan Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti bulunur. Lisans Yöneticisi Hizmeti devre dışı kalmışsa Fotoğraflar uygulaması da hatalı çalışabilir ve fotoğrafları açmaya çalışırken "Dosya sistemi hatası" gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Dolayısıyla Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti aktif olarak çalışmalıdır.

    1. Bilgisayarınızın arama bölümüne services.msc yazın ve Hizmetler'i açın.
    2. Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti'ni bulun ve üzerine çift tıklayın.
    3. Ardından "Başlangıç türü: Otomatik" olarak ayarlayın ve Başlat seçeneğine tıklayın.
    4. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini denetleyin.

    3-) Fotoğraf görüntüleyici uygulaması değiştirilir:

    Eğer hala dosya sistemi hatası (-2147219196) çözülmediyse farklı bir fotoğraf görüntüleme uygulaması kullanın.

    1. Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi indir linkine tıklayarak fotoğraf görüntüleyicinin .reg dosyasını bilgisayarınıza indirin.
    2. WinRAR ile indirdiğiniz dosyayı masaüstüne çıkartın.
    3. Ardından .reg dosyasına çift tıklayın ve gelen bütün uyarıları "evet"e tıklayarak onaylayın.
    4. Sonra fotoğrafa sağ tıklayıp Birlikte aç'a tıklayın ve Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi'ni seçin.
    5. Artık dosya sistemi hatası vermeyecek ve fotoğraflar sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

    Bilgisayarda karşılaştığınız dosya sistemi hatası (-2147219196) yukarıdaki anlattığım adımlardan birini uygulayarak kesin çözersiniz.

    omercik omercik (9418)