Dosya Sistemi Hatası 261

Yönetici olarak bir dosya çalıştır komutunda Dosya sistemi hatası 261 alıyorum. Sorunun yaşanmadığı önceki bir tarihe geri yükleme yaptım sorun düzelmedi.

şimdiden teşekkürler.

firatvural firatvural (-136)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Yaşadığınız sorunla ilgili türkçe veya ingilizce olarak neredeyse hiçbir bilgi yok.Biraz bakındım internete ama hiçbir çözüm yolu göremedim.

    Benim aklıma gelen iki çözüm yolu var.Dosya sistemi olduğundan windows dosyalarına zarar gelmiş olabilir.Bu yüzden Windows dosya sistemini onarmayı deneyebilirsiniz.

    Çözüm1: sfc /scannow komutu ile bozuk dosyaları onarmak

    1. Başlat gelerek arama kutusuna çalıştır yazın ve enter e basın veya Windows+R tuşları ile de çalıştır ı başlatabilirsiniz.

    2. çalıştır bölümüne aşağıdaki komutu girin.Bu komut Windows dosyalarını analiz ederek bozuk veya varsa eksik dosyaları onaracaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir.

    sfc /scannow

    Ayrıca tüm windows güncelleştirmelerini yüklemeyi de ihmal etmeyin.

    Çözüm 2: Windows onarmayı çalıştırma

    Kullandığınız işletim sistemine göre elinizde bir kurulum dvd veya usb sinden önyükleme yaparak kurulum ekranına gelin.Kurulum ekranında Windows u onarma (repair your computer) seçeneğini seçebilir ve onarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

    Düzenleme: 20 Ağustos 2015

    Çözüm 3: Windows 7 de disk taraması yapmak? (chkdsk)

    Aşağıdaki bağlantıdan chkdsk komutunun nasıl yapıldığını görebilir ve bilgisayarınızda uygulayabilirsiniz.

    Windows 7'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba üstte mesajımı tekrar düzenledim ayrıca chkdsk isimli komut ile de sistem diskinizi tarayabilir ve onarma işlemi yapabilirsiniz.Aşağıdaki bağlantıda anlatınlanları uygulayınız. http://uzmanim.net/soru/windows-7-de-disk-taramasi-chkdsk-nasil-yapilir/31745 ismailsarp 8 yıl önce
    • 0x00006ba hatasını için şuradaki videoya bakabilir misiniz? Burada sizin sorununuz çözülmüş https://www.youtube.com/watch?v=A-TuLKlKrds ismailsarp 8 yıl önce
    • Sistem geri yükleme aracını çalıştırarak, bilgisayarınızın sorunsuz çalıştığı bir tarihe geri yükleme yapabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce
    • Bu işlemlerden sonra üzgünüm ama sanırım format atmanız gerekecek.Aklıma başka bir yol gelmiyor :( ismailsarp 8 yıl önce
    • Size direkt olarak link veremiyorum.Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda elinizde bir ürün anahtarı varsa, anahtarı girip doğrula seçeneğini tıkladıktan sonra indirme linklerine ulaşabilirsiniz.Bağlantı : https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows7 ismailsarp 8 yıl önce
    • ürün anahtarınız yok ise orjinal ürüne sahip değilsiniz anlamına geliyor.Ben size bu konuda yardımcı olamam.Sadece şunu söyleyebilirim.İnternette araştırırsanız her şekilde bir indirme linki bulabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce
    • Üzgünüm ama bu durumda sanırım bu durumda yapabileceğim bir şey yok. ismailsarp 8 yıl önce
    • İndiren ve kullanan kişilerin yorumlarına bakmanız gerekiyor.Bu şekilde bir fikir edinebilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce