Dosya sistemim NTFS olarak gözüküyor

Bilgisayarımda C diskine sağ tıklayıp özellikler diyorum Dosya biçimi FAT32 değil NTFS yazıyor bir sorun mu bu?

151515 151515 (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayır, hiç bir sorun olmayacağı gibi zaten NTFS daha stabil, daha hızlı ve daha kullanışlı bir dosya biçimidir. Vede artık yeni işletim sistemleri zaten mecburi NTFS dosya sistemi gerektiriyor. FAT32 yok artık, tarih oldu ( Bazı özel yapılandırmalarda ve flash belleklerde vb mevcut. Onların dışında yok)..

    Sendeki durum olması gerektiği şekilde, hiç merak etme :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • yine temmuz hocam yine bir soruya cevap :D hocam şimdi sorun yok dediniz rufus ile uefi bios windows 10 pro format atacağım rufus ayalarında yine ntfs mi seçeyim? varsayılan fat32 mi kalsın? @temmuz 151515 6 yıl önce
    • Hayır, Rufus'ta sabit disin için dosya biçimi belirlemiyorsun. Orada seçimin yüklemede kullanmak için oluşturduğun flash belleğin dosya biçimidir ve bu seçimde FAT32 olmalıdır. Karıştırmamalısın.. @151515 temmuz 6 yıl önce
    • hocam size özelden yazsam hep ayrı soru açmak yerine söz sıkmam sizi 151515 6 yıl önce
    • farklı sorular içinde 151515 6 yıl önce
    • USB den UEFI Destekli Windows 8/10 Kurmak, Nasıl Yapılır? : https://uzmanim.net/soru/usb-den-uefi-destekli-windows-810-kurmak-nasil-yapilir/57113 Orada bir görüntü dosyasıda var. Onada bakarak orada gördüğün şekillerde yaparsın @151515 temmuz 6 yıl önce
    • Özelden soru sorulmaz. Buradan sorarsın, cevaplardan herkes faydalanır, öyle değilmi?! Herkes kendisine müslüman olursa nice olur halimiz bizim :) @151515 temmuz 6 yıl önce
    • haklısınız ben çok soru sorup bu kişi niye bu kadar konu açtı o kadar mı cahil demesinler diye demiştim :D 151515 6 yıl önce
    • @151515 Yok demezler :) Ben 1 günde defalarca soru sorduğum oluyor. Sonuçta burası bir soru-cevap platformu. toprak34 6 yıl önce