dosya uzantısı gizleme sorunu

dosya uzantılarını gizleyemiyorum.. klasör seçeneklerinden gizlemeye çalıştım tamam dedim ama olmuyor bu sorunu nasıl çözebilirim..

alpolat alpolat (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dosya uzantılarını gizlemek için,

    Klasör seçeneklerinde, Görünüm > gelişmiş ayarlarda

    Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle

    seçeneğini işaretlemek yeterlidir.  Bu ayarı yaptığınız halde mi dosya uzantıları görünüyor?

    Windows 8 gizli dosyaları göster

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hakan yanlış işaretli resim göndermiş, acele etti herhalde.. :-)

      Aynı resimde görünen en üst satırdaki kutuya işaret (tık) konulacak.

      Bilinen ve çok kullanılan uzantıları gizler, hepsini değil. Eğer çok rastlanmayan uzantı ise (*.*tib gibi) işarete rağmen gizlenmez. Belki seninkide böyledir. Bir daha bakarsan anlaşılır.

      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Hazırda bu vardı :) hakan 9 yıl önce
      • :-) temmuz 9 yıl önce