Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda

Fotoğraf makinasındaki SD kartı bilgisayara taktığımda ve buradaki fotoğrafarı tıkladığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum

Çıkarılabilir Disk (E:)

E:\1F106E2.440 erişilemez.

Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda

Bu hatayı tüm fotoğraflarda alıyorum ve fotoğraflar açılmıyor. Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda hatasının sebebi virüs mü? Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda hatasının çözümü nedir?

emel emel (67)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda hatası alıyorsanız ve dosya isimlerine bakara bunun bir virüs olmadığını söyleyebilirim.

    Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda hatası SD kart üzerindeki dosya sistemindeki bozulmalardan kaynaklanır. Dolayısı ile Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz hatasını virüs tarama ve temizleme yöntemleri ile çözemezsiniz. Bu hatayı çözmek için bir veri kurtarma programına ihtiyacınız var.

    Aşağıdaki programlardan birisi işinizi görecektir. Fakat bu programlar ücretsiz değildir. Bu sebepten ücretli sürümlerini kullanmanız gerekecektir.Bu programlarda tarama işlemi ücretsizdir. Yani SD kartı tarayıp fotoğraflarınız kurtulabiliyormu bunu ücretsiz olarak görebilirsiniz.

    Bu programlar temel olarak şu depolama birimlerinden veri kurtarabiliyor:

    • Secure Digital card, SD card, SDHC, miniSD, MicroSD (TransFlash) card recovery
    •  Compact Flash card, CF Type I, Type II, MicroDrive, CF card recovery
    •  Memory Stick, Memory Stick Pro, Duo, Pro-HG, XC, Micro(M2) recovery
    •  MultiMedia card, MMC card recovery
    •  SmartMedia, flash card recovery
    •  xD Picture card recovery
    •  MicroSD, MicroSDHC
    •  USB flash sürücüler

    Bellekten silinen resimlerin kurtarılması, Bellekten kaybolan resim ve videoların kurtarılması gibi işlemlerde bu programlar kullanılabilir.

    Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz hatasının çözümü için veri kurtarma programlarından faydalanmanız gerekiyor. Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz hatası SD kartın hasar gördüğü anlamına gelmektedir. Veri kurtarma yazılımları bu sorunun çözümü için mutlaka kullanılmalıdır.

    Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz hatasını çözmek için ayrıca Recuva kullanmayı deneyebilirsiniz.

    Recuva ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Silinen fotoğrafları geri getirme linkinde Recuva nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    cemkara cemkara (4215)