Dosya virüslü olduğundan veya istenmeyebilecek yazılım içerdiğinden işlem başarılı bir şekilde tamamlanmadı

IDM bu hatayı veriyor
IDMan.exe

Dosya virüslü olduğundan veya istenmeyebilecek yazılım içerdiğinden işlem başarılı bir şekilde tamamlanmadı

Windows 7 starter kullanıyorum bu hatayı nasıl çözebilirim

askar askar (14)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    bilgisayarın sol bölümde gizli simgeler bölümünden çıkışını yapın bu programı indirin kurun öyle kaldırın

    burdan indirin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      iOBituninstaller ile kaldıramadıysan Sistem Geri Yükleme yaparsın:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Fakat sonra sistemde virüs-zararlı taraması ve temizliği yapmayıda ihmal etmemelisin:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

      Bunları yaptığında belirttiğin hususta herhangi bir problem kalmayacaktır.

      Kolay gelsin.

      Edit:

      Sistem Geri Yükleme öyle bir mesaj vermez/vermemesi lazım. Senin paylaştığın resim deki mesaj Sistem Geri Yükleme uygulaması mesajına benzemiyor.  Sen İnternet Download Manager uygulamasını yüklemeye veya yükledikten sonra açmaya çalışmışsın ve sistem güvenlik bunu engellemiş gibi görünüyor. Sen bir daha bak ve dediklerimi yapmaya çalış. Kaldıki önce virüs-zararlı temizliği yapar, sonra geri yüklemede yapabilirsin.

      Edit2:

      Sistemin ile ilgili yeni bir bilgi daha öğrendim; sistemde yüklü iki antivirüs uygulaması varmış.

      Avast ve 360 total security'mi? Şimdi anlaşıldı. Bu bilgiyi yeni gördüm ve iyikide görmüşüm. Bir sistemde iki antivirüs progamı yüklü olmaz. Senin probleminin bununla ilgili olması kuvvetle muhtemel. PC'yi güvenli modda aç ve bunların her ikisinide kaldır. Problemler herhalde ortadan kalkacaktır. Sonra bir (iki değil) antivirüs programı tekrar kurarsın sistemde.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Eset Nod 32 yüklü mü? Ya da başka bir antivirüs programı?

        Önce onu kapatın. Daha sonra IDM'i kaldırın. Antivirüs programı dosyaya erişimi engelliyor.

        cemphp cemphp (651)