Dosyaları silmeden format nasıl atılır?

Merhaba, ben bilgisayara format atmak istiyorum ancak hiçbir verimin silinmesini istemiyorum. Anlayacağınız, format atarken sadece sistem dosyalarının değişmesini istiyorum. Setup'tan kurulumu denedim olmadı. Bu yüzden, bana sistem hariç tüm veriyi yedekleye bilen uygulama lazım.

Saygılar!

genius genius (190)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Önemli dosyalarınızı görüntü,ses,doc,word vb. lerini harici bir depolama alanına yedekleyeblirsiniz yada bölünmüş hdd varsa

    oraya yedekleyebilirsiniz. Daha sonra yeni işletim sistemini kurduktan sonra tekrar aktarabilirsiniz.

    Oyun varsa level kayıtlarını da yedeklemeyi deneyin her oyunda değişebilir klasörü bunu da araştırın.

    Web tarayıcınızdaki yer imlerini bir dosyaya aktarabilir ya da hesap açarsınız kendisi yedekler. İnternete girip oturum açtığınızda yer imleri gelir tekrar.

    muvel muvel (332)
    2 yıl önce cevaplandı

      Aşağıdaki adımları yaparsanız kişiserl dosyalarınız silinmeden format atabilirsiniz.

      1. Ayar'a gidin.

      2. Güncelleştirme ve Güvenlik'e tıklayın.

      3. Kurtarma'ya gidin.

      4. Bu birgisayarı sıfırla yazının altındaki Başlayın butonuna tıklayın.

      5. Dosyalarımı sakla yazana tıklaın.

      6. Yerel yeniden yükleme yazana tıklayın.

      ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Yorum için teşekkürler ama, benim söylemeye çalıştığım şey, böyle bir şey değil. Bir tane iso dosyam var onu kurulu olan işletin sistemi ile değiştirmek istiyorum ancak, hiçbir dosyamın kaybolmasını istemiyorum. İso dosyasının içindeki Setupdan kurulumu denedim olmadı. Bu yüzden, böyle bir uygulama arıyorum. Saygılar! genius 2 yıl önce
      • Hangi işletim sistemini kullanacaksınız? İsonun setupuna tıklarsanız hiçbir şey olmaz. Oyunlar, kişisel dosyalarınız Yerel disk D'deyse sadece C'ye format atarsınız D diski kalır. ilkaybaki16 2 yıl önce

      Format atmak dediğimiz eylem disk üzerindeki veri kayıt alanlarının yani izlerin yeniden oluşturulması demektir.  Yani hem format atayım hem dosyalar aynı diskte dursun diye bir şey olmaz.

      Dosyalarını başka bir diske yedekleyebilirsin. Sonra diski formatlarsın ve yedeklediğin diskten geri alırsın.

      Format ile tüm veriler silinir. Bunun dışındaki çözümler format değildir.

      hakan hakan (15424)
      2 yıl önce cevaplandı

      • @muvel, @hakan, @ilkaybaki16 Bende onu diyorun işte, tüm kullanıcı dosyalarımı başka bir harici diske kopyalamak istiyorum ancak, bunu elle değilde bir uygulama vaıstasıyla nasıl yapa bilirm? Yani uygulama tüm kullanıcı dosyalarımı harici diske, veya başka bir yere aktarsın. Bunu yapa bilen uygulama biliyormusunuz? genius 2 yıl önce
      • Microsoft'un OneDrive diye uygulaması var, onu kullanabilirsiniz. @genius ilkaybaki16 2 yıl önce