Dosyalarımı şifreleyen fidye virüsün adını nasıl öğrenebilirim?

Bilgisayarımdaki dosyalar şifrelendi.

Hangi fidye virüsünün bulaştığını nasıl anlarım?

Fidye virüsünün adını nasıl öğrenebilirim?

Şifrelenmiş dosyaların hangi virüs ile şifrelendiğini nasıl anlarım?

Bilgisayarıma hangi fidye virüsünün bulaştığını nasıl anlarım?

Dosyalarımı şifreleyen virüsün adını nasıl öğrenebilirim?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dosyalarımı şifreleyen fidye virüsün adını nasıl öğrenebilirim?

    Günümüzde bilgisayarda bulunan bütün dosyaları şifreleyen ve çözümü için fidye talep eden çok sayıda virüs mevcut. Peki bilgisayarınıza hangi fidye virüsünün bulaştığını nasıl anlarsınız? İşte cevabı.

    Fidye virüsünün adını nasıl öğrenebilirim?

    Eğer sizinde bilgisayarınızdaki dosyalar şifrelendiyse MalwareHunterTeam tarafından kurulan ID Ransomware sitesini kullanarak bilgisayarınıza hangi tür fidye virüsünün bulaştığını öğrenebilirsiniz. Şimdi isterseniz hemen ID Ransomware web sitesini nasıl kullanacağınıza geçelim.

    ID Ransomware nedir, nasıl kullanılır?

    ID Ransomware, bilgisayarınıza bulaşan fidye virüsünün türevini öğrenmenizi sağlayan
    MalwareHunterTeam tarafından kurulmuş bir web sitedir.

    Örnek bir adet şifrelenmiş dosya veya fidye virüsünün oluşturduğu not dosyasını ID Ransomware sitesine upload ederek bilgisayarınıza hangi tür fidye virüsü bulaştığını öğrenebiliyorsunuz.

    ID-Ransomware

    Eğer siz de bilgisayarınıza hangi tür fidye virüsünün bulaştığını öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan bağlantıdan ID Ransomware web sitesine gidebilirisiniz.

    ID Ransomware MalwareHunterTeam

    ID Ransomware, yüklemiş olduğunuz fidye virüsü notu veya örnek bir adet şifrelenmiş dosyayı analiz ediyor. 43 adet fidye virüsünü tanıyabilen ID Ransomware'ın oldukça başarılı bir site olduğunu söyleyebiliriz.

    Ransomware nedir?

    Fidye virüslerinden nasıl korunurum?

    ID Ransomware'ın tanıyabildiği fidye virüsü türevleri:

    7ev3n, Booyah, BuyUnlockCode, Cerber, Coverton, Crypt0L0cker, CryptoFortress,
    CryptoHasYou, CryptoJoker, CryptoWall 2.0, CryptoWall 3.0, CryptoWall 4.0,
    CTB-Locker, DMA Locker, ECLR Ransomware, EnCiPhErEd, HOW TO DECRYPT FILES,
    HydraCrypt, KeRanger, LeChiffre, Locky, Lortok, Magic,
    Maktub Locker, MireWare, NanoLocker, Nemucod, OMG! Ransomcrypt,
    PadCrypt, PClock, PowerWare, Radamant, Rokku, Samas, Sanction,
    Shade, SuperCrypt, Surprise, TeslaCrypt 0.x,
    TeslaCrypt 2.x, TeslaCrypt 3.0, TeslaCrypt 4.0, UmbreCrypt

    brsozl brsozl (1961)