Dosyalarımın sonu .sfk adlı yeni dosya oluştu.

Arkadaşlar CS:GO frag movie yapmak için müzik indirdim ve kendi kliplerimi Sony Vegas'a att sonra sıkılınca Sony Vegas'tan çıktım ancak müzikte ve kliplerin aynı isimde yeni dosya oluşmuş sonu .sfk diye, kliplerimin de kopyası oluşup .sfk olmuş. Klipler çalışıyor. .sfk nedir ?

hydra hydra (3800)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    .sfk nın diğer adı Sound Forge Audio Peak File yani ses bilgileri içeren dosya bu sorun genelde bir ses dosyası ile oynama yaparken ve kaydetmeden çıktığında oluşan bir uzantı bu uzantının da amacı tekrardan aynı kaldığı yerden devam etmene yarar

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      .sfk dosyası bazı video ve ses dosyalarının, ses dosyası ile ilgili bilgi tutmak için kullandığı bir uzantı. .sfk file bir ses içermez. Mesela Sound Forge veya Sony Vegas kullanıldığında, bilr dosya açıldığında .sfk uzantılı, açılan dosya ile aynı adda dosya oluşturulur.  .sfk dosyası sadece işlem yapılan dosya ile ilgili
      metadata denilen bir grup bilgiyi içinde barındırır.

      sfk dosyası proje bitiminde silinebilir. Herhangi bir soruna yol açmaz.

      murat murat (12492)