Dosyalarımın uzantısı bbnm oldu. bbnm virüsünün çözümü var mı?

Merhaba, hayatımda ilk defa bir virüs beni çok çaresiz bıraktı. Dosyalarımı ele geçirdi, açılmıyor. Uzantılarının sonuna ".bbnm" var. Sizin bu konuda bir bilginiz tecrübeniz var mı?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bbnm uzantısı  STOP (Djvu) Ransomware fidye yazılımına ait. Şuanda bilinen bir şifre çözme yöntemi yok.  Yakın tarihte de bir çözüm bulunabilecek gibi görünmüyor.

    bbnm fidye virüsü için yapılabileceklerinizi şurada anlattım:

    bbnm uzantısı için dünya genelinde ücretsiz bir şifre çözme yöntemi mevcut değil. Şuan bilinen tek yol fidye ödeyerek şifre çözme yazılımını satın almak.

    Eğer Offline Key ile dosyalarınız şifrelendiyse bir ihtimal ilerleyen günlerde çözüm bulunur. Fakat online key için bugüne kadar bir çözüm bulunamadı.

    Yapabileceğiniz her şeyi burada yazdım. Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    alattin alattin (16984)