Dosyalarımın uzantısı DJVU olarak değişti bunun icin ne yapabilirim?

Bu konuda nasil bir destek saglayabilirsiniz bir cozum bulunabilir mi gerçekten caresiz kaldım

kaanmorr kaanmorr (1)
5 yıl önce sordu

  • Pdf ye mi çevircen darkcrak 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Stop fidye virüsünün şuan bilinen bir çözümü yok. Tek çözümü fidye ödemek. @alattin bu konuda güncel paylaşımlar yapıyor.  Uzmanim.net'te çözümü yok yazdığımızda bunun anlamı bize göre çözümü yok değil, dünya genelinde henüz çözüm bulunamadı demek.

hakan hakan (15394)
5 yıl önce cevaplandı

    23 Ocak 2019- Stop Fidye virüsü için çözüm bulunduStop fidye virüsünün şifrelediği dosyaların şifresi nasıl çözülür? (puma, .pumas, .pumax, .djvu, .djvuq, .djvur, .djvut, .djvuu, .pdff, .tfude, .tfudeq, .tro, .udjvu, .tfudet, .rumba)

    djvu uzanılı Stop fidye virüsünün henüz bir çözümü bulunmuş değil. Çözüm bulma genelde şu şekilde yürüyor:

    • Ya fidye yazılımında yazılımsal bir açık bulunuyor ve bu kullanılarak çözüm sağlanıyor
    • Ya da fidye yazılımını ortaya salanlar bir zaman sonra pişmanlık duyup şifreli dosyaları çözmek için gerekli anahtarları yayınlıyorlar.

    Fidye virüslerinde çözüm bulunacağının bir garantisi yok. Çok hızlı yeni yeni sürümler çıkıyor. Farklı fidye virüsleri ortalara geziniyor. Beklemekten başka çareniz yok.

    alattin alattin (16984)