Dosyalarımın uzantısı .HTML , .PNG , .TXT olarak değişti. Sorun nedir?

0

merhaba..bana bi virüs musallat oldu ama ne olduğunu bulamadım..office resim gibi dosyalarıma ulasamıyorum..bozuk hatası veriyo..klasörlere aşağıdaki gibi eklemeler yapıyor..yardıcı olursanız sevinirim...

sekiza sekiza (1)
3 yıl önce sordu

Toplam 4 Cevap


0

Selam,

Bilgisayarına bildğim kadarıyla tam da sorun'da bahsettiğin üzere "musallat" adlı virüs bulaşmış olabilir. Biraz komik gelebilir ama bir arkadaşımın bilgisayarındaki virüsleri temizlerken virüsün adının musallat olduğunu gördüm ve bu çok komiğime gitti buradan da paylaşmak istedim. Her neyse hemen konuya geçelim. Bu tür virüsleri temizlemen için ilk olarak buradaki linkten adw cleaner'ın ne işe yaradığını öğrenerek virüsleri temizlemene büyük ölçüde, hatta %100'e kadar yardımcı olabilir ancak adw cleaner yeterli olmadığı takdirde esed nod 32 ile bilgisyarını taratıp virüsleri temizleyebilirsin.

notify notify (533)
3 yıl önce cevaplandı

0

teşekkürler ama bu musallat değil değil..

sekiza sekiza (1)
3 yıl önce cevaplandı

0

Merhabalar,

Sisteminizde bulunan virüs NewFolder.exe virüsü anladığım kadarıyla. Çözüm için ComboFix, Trojan Killer ve güncel antivirüs yazılımı (EsetNod32 Antivirüs tavsiyemdir) ile taratıp klasör seçeneklerinden gizli dosya ve kalsörleri gösterip, korunan işletim sistemi dosyalarınıda aktif ettiğin zaman dosyaların sağlam hallerine ulaşman gerek..

Kolay gelsin.

onrokan onrokan (1)
3 yıl önce cevaplandı

0

KIS 2016 ile bir tarama gerçekleştirebilir misiniz?

KIS 2016 indir

Ek olarak bu zararlının bulaşmasına neden olacak şüphelendiğiniz bir işlem var mı? Belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

brsozl brsozl (1951)
3 yıl önce cevaplandı

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol