Dosyaların uzantısı .kuub oldu nasıl düzeltirim?

Bilgisayara crack dosyası indirirken tüm videolar ve fotografların sonu .kubb oldu bidaha açamadım ve virüsün yeni oldugunu ogrendim cozumu yapabilen varsa yazabilirmi

retrocuyum retrocuyum (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    .kuub fidye virüsü nasıl çözülür? burada @alattin hocam bilgi vermiş. Şuan bilinen bir ücretsiz şifre çözme yöntemi yok. Aslında sadece çok kısıtlı bir kullanıcıda işe yarayan bir çözüm var. Ama 1000 de 1 diyelim.  Oda virüs bulaştı, şifreleme sırasında internet bağlantısı gitti diyelim işte o zaman virüs genel bir anahtar ile şifreliyor. Bu durumda dosyalar kurtarılabiliyor.  Nadir de olsa.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      İletişim bölümünden gelen çok sayıda mail var. Bize şifreli bir dosya ve fidye notunu yollayın inceleyip size bilgi verebilirim. Biraz yoğunluk olduğundan dolayı cevap vermem bir kaç gün sürebilir.

      alattin alattin (16999)
      4 yıl önce cevaplandı

        Şu foruma bi bak derim https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/704752/karl-file-extension-need-decrypting-tool/

        Bendeki dosyalarda karl uzantılı oldu bu forumu inceleyemedim daha vakit yokta

        hsynusta hsynusta (1)
        4 yıl önce cevaplandı

          öncelikle geçmiş olsun dosyalarınızı şifreledikten sonra txt dosyası bırakıyor içindeki mail adresine en lazım olan bir tane dosyanızı gönderin ücretsiz olarak şifresini çözüp gönderiyorlar en azından birtanesini kurtarabiliyorsunuz

          candan candan (4301)
          4 yıl önce cevaplandı

          • ben o txt dosyasını sildim ya retrocuyum 4 yıl önce