"Dosyanın bulunduğu konuma erişme izniniz olmadığı için..." hatası nasıl çözülür?

Windows bilgisayarımda resimleri açarken "Dosyanın bulunduğu konuma erişme izniniz olmadığı için Windows fotoğraf görüntüleyicisi bu resmi açamıyor" hatası alıyorum. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum yardım eder misiniz? Çözümüne internetten baktım ama olmadı. Özelliklerden güvenlik ayarlarını, gelişmiş seçeneklerini hep denedim ama bir türlü açamadım. Lütfen yardım edin.

Dosyanın bulunduğu konuma erişme izniniz olmadığı için Windows fotoğraf görüntüleyicisi bu resmi açamıyor hatasını nasıl çözebilirim?

brkctk brkctk (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      Karşılaştığınız dosya konumuna erişmek için izniniz yok hatasının çözümü o dosyanın olduğu ana klasörün sahipliğini almak. Yani örnek veriyorum dosya masaüstündeki "ahmet" klasöründeyse ahmet klasörünün sahipliğini almalısınız.

      Siz tam olarak ne yaptınız ya da nasıl bu sorun oldu bu gibi detayları da bizimle paylaşın.

      Bir de bilgisayarınızın arama bölümüne netplwiz yazıp entera basın ve gelen ekranda kullanıcı hesabınıza bakın. Karşısında "Administrator" yazması gerek.

      omercik omercik (9418)