dosyaya erişim hakkınız yoktur

domaine dahil olan pcde desktop klasörü EFS ile şifreliyor. şifrelerken recovery sertifikası yaratılmıyor.

sonra pcye format atılarak yeni işletim sistemi kuruluyor. aynı isimle domaine yeniden login yapılıyor.

fakat şifrelemiş olduğu eski desktop klasörü içindeki dosyaları açmaya yada kopyalamaya kalktığında dosyayı açma hakkınız yok hatası veriyor.

klasörün güvenlik kısmında eski kulanıcının ssid si görünmekte ve yetkiyi yeni kulanıcıya devretmeyede izin vermemekte.

makanca makanca (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Private Key yedekleri alınmadan format atılmış. Maalesef EFS ile şifrelenmiş verilere erişme şansınız yok.

    Aynı isimle domaine login olmak vs bir faydası olmaz. Şifrelenmiş dosyalara erişim için gerekli anahtarları yedeklemediyseniz o verilere artık erişemezsiniz. Geçmiş olsun.

    murat murat (12492)