Download yaparken bilgisayar yeniden başlıyor

Herhangi bir program vb. bir downland'da pc kendini restart ediyor acaba sorun ne olabilir?

abdullah311 abdullah311 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    bilgisayarınızda çalışan bir program shutdown komutu veriyor gibi. Regedit sorunu da olabilir. Virüs taraması öneririm.
    Şu sırayla ki :

    -Kasperskyin sitesinden ücretsiz program edinip taratın
    -windows care yukleyın bakım yapın
    -tune up utilities yükleyip bakım yapın

    Son çare güvenli modda combofix (bu programı kullanırken dikkat edin)

    alıntıdır araştırmalarım sonucu bunu buldum işine yarayabilir umarım yaramıştır

    ltfnyrdm ltfnyrdm (3)
    9 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle sadece download sırasında restart edildiğinden emin misiniz?

      Normal çalışma sırasında restart oluyor mu?

      Download işlemini bir indirme yöneticisi ile mi yapıyorsunuz?

      Torrent üzerinden mi indirme yapıyorsunuz?

      IDM benzeri bir indirme yöneticisi kullanıyorsanız, program içinde bulunan "Download bittikten sonra bilgisayarı kapat" seçeneğini pasif hale getirmelisiniz.

      Torrent üzerinden indiriyorsanız, torrent istemcinizi güncelleyin.

      Tüm bunlarında dışında oluyorsa bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin.  Güncellemelerini yapın.

      Virüs taraması için:

       Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

      Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

      Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

      Bunlardan biri veya bir kaçı ile tarama yapabilirsiniz.

      murat murat (12492)
      9 yıl önce cevaplandı

        Muratın belirttikleri olabileceği gibi işemcinin aşırı ısınması sebebiylede bu türden restart'lar olabilir. Zira download esnasında işlemci daha fazla çalışır ve daha fazla ısınır. Ama muratın sorduğu şekilde acaba sadece download'lar esnasındamı olmakta bu restartlar? Video izlerken, oyun oynarken, performans gerektiren programları çalıştırırken falanda oluyormu? Eğer cevap 'evet' ise, mutlaka işlemci fanının düzgün çalışıp çalışmadığına bakılmalı ve işlemci üzerindeki soğutucu macunun durumu kontrol edilmeli.

        Eğer problem sadece download manager ile ilgiliyse öncelikle internet browser'lar ve/veya eğer kullanılıyorsa kullanılmakta olan download manager programı kontrol edilmeli, bunlarla birlikte muratında özellikle belirttiği virüsler/zararlı yazılımlar için sistem taranmalı, bulunan virüsler, zararlı yazılımlar temizlenmelidir; güncellemeler yapılmalıdır.

        Not: İşlemci sıcaklığının  kontrol edilmesi için PC'ye Speccy isimli ücretsiz uygulama kurularak, bu program arayüzünden faydalanılabilir.

        Speccy download (tıkla)

        temmuz temmuz (12505)