Driver Booster ile güncelledikten sonra ses çalışmıyor

driver booster programı ile güncel olmayan sürücüleri ve programları güncellemek için taramayı başlattım 37 tane sürücü buldu buna pil, ses, ağ bağdaştırıcıları, bluetooth dahil 2018 sürümleri olduğunu gösteri ben de 2018 sürümlerine güncellemeyi başlattım hepsini güncelledi sonra etkin olması için pc kapatıp açtım ses gitmiş, açık gözüküyor %100 de fakat hiç ses gelmiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

  • @farurhenho uzmanımızın yardımı ile sorunum çözüldü. veysi2023 5 yıl önce
  • ben biliyordum cözümü nasıl anlatacagımı bilemedim uzman benden daha bilgili kemal00 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Realtek High Definition Audio sürücüsü güncellenmiş ve Driver Booster hatalı bir sürücü bilgisayarına kurmuş. Şuanki sürücüyü kaldırıp eski sürümü yüklemen bilgisayardan ses gelmeme sorununu çözecektir.

Aşağıdaki adımları deneyebilirsin.

  1. Bilgisayarın arama kutusuna devmgmt.msc yazıp Aygıt yöneticisini açalım.
  2. Aygıt yöneticisinden Ses, video ve oyun denetleyicilerini bulalım.
  3. Sonra "Realtek High Definition Audio"ya sağ tık yapıp Özellikler'e girelim.
  4. Sürücü sekmesinden "Sürücüye geri dön" butonuna tıklayıp biraz bekleyelim.

İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarını yeniden başlatırsın. Böyle yaptığın zaman sorunun çözülecektir.

omercik omercik (9418)