Driver Booster ile güncelleme yapınca bilgisayar ekranı gitti

Bilgisayarıma advanced systemcare diye bir program indirdim. Bilgisayarında hatalı herşeyi düzeltmiş. 10dk sonra bilgisayarıma driver boost diye Bişey çıktı. Orda güncellenmemiş programlar vardı. O sırada ben o programları güncellemeye başladım. Bir tane ekranla ilgili bişey vardı. “Durdur” a bastım. Bilgisayarın ekranı simsiyah oldu. 5saniye sonra açılıp,5 saniye sonra da temelli kapandı. Şimdi bilgisayarı açtığımda ekran çözünürlüğü değişmiş. Ve bilgisayar yine temelli kapanıyor. Lütfen yardım edin!!!

kemalyl kemalyl (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Eğer windows normal açılmıyorsa Güvenli Mod'da açmayı ve oradan sistemi geri yüklemeyi denersin.

    Eğer PC, Güvenli Mod'dada başlatılamazsa bu halde PC'yi bir windows yükleme aygıtıyla (DVD veya flash bellek) boot ederek ön yükleme sonrası onarım - sorun giderme seçeneklerinden düzeltirsin (Kullandığın Windows boot aygıtının oluşturulmasında kullannılan ISO dosyası PC'de yüklü işetim sistemiyle aynı sürüm olmaldır. Farklı bir işletim sistemine ait windows yükleme aygıtıyla sistem onarımı yapamazsın.).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      Öncellikle Driver booster programı bilgisayarında güncel olmayan donanınmları güncellemek için vardır. ve advanced system care  nin alet çantası programlarından bir tanesidir belliki bir ikon da bu driver booster programınıda indirmek için onaylamışsın. Şunuda unutma Ekran kartı sürücüsü güncellenirken asla indirmeyi yarıda kapatma yoksa sürücülerini bozmuş olursun ve bilgisayrını açarken ekranın simsiyah yada yada hemen kapanması gibi sorunlarla hep karşılaşabilirsin. Şimdi sen ne yap biliyormusun ilk başta denetim masasından advenced system care ve driver boosteri kaldır sonra sistem geri yükleme yapıp DDU indir. Link: https://www.gezginler.net/indir/display-driver-uninstaller.html bu programı indirtikten sonra akabinde şu videodaki adımları yapman gerekiyor link: https://www.youtube.com/watch?v=MpLFWWkoXt4 sonra bilgisayrın yeniden başlatığın zaman driver booster programını tekrar yükle gferekli olan herşeyi güncelle sakın ama sakın güncelleme sonunda hiçbir şeye karışma Driver booster link : https://www.iobit.com/en/driver-booster.php

      DDU nedir ekran kartı sürücüsünü kaldırmaya yarayan bir programdır ne için kullanılır neden kullanılır yeni ekran kartı aldığımzda eski ekran kartının sürücüsünü kaldrımak için yada sürücüler bozulduğunda zarar gördüğünde tekrar kaldırılıp tekrar yüklemek için vardır.

      lucas77 lucas77 (199)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler ama ben bu uygulamaları indirirken veya sistem geri yüklenirken pc kapanırsa ben ne yapacağım. Pc zaten 5-10dk dayanıyor. Sonra kapanıyor kemalyl 5 yıl önce

      Ben bilgisayardan pek anlamam. Ama sistem geri yükleme nedir. Ve ben DDU indireceğim ama bilgisayar kapanıyor. Nasıl indireceğim

      kemalyl kemalyl (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Benim yazmış olduğum mesajda mavi renk ile yazılmış bir satır var. Sonunda parantez içerisinde "tıkla" yaziyor. Orayı tıklayıp açılan sayfadaki yazıları okumadinmı? Orada yazilanlari okumalisin. temmuz 5 yıl önce
      • Kardeşim şimdi okudum. Ama bişey daha soracam. O yazıda bilgisayarın geri yükleme sırasında kapanabileceğini anlatıyor. Zaten benim bilgisayar kapanıyor ki. Ben geri yüklerken kapanırsa ne yapacağım. kemalyl 5 yıl önce
      • Kapanacak ve yeniden açılacak, merak etme :) temmuz 5 yıl önce
      • Abi bende sistem geri yükleme hatası verdi. Ne yapmalıyım. kemalyl 5 yıl önce