Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?

Bir arkadaşım Driver Booster diye bir yazılımdan bahsetti. Driver Booster bilgisayardaki sürücüleri güncellemek ve bulmak için kullanılıyormuş. Driver Booster  yazılımını daha detaylı ve nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyorum.

Yararlı bir program olduğunu söyledi. Driver Booster ile ilgili Türkçe kaynak bulamadım fazla. Sizden ricam tam olarak Driver Booster nedir?  Driver Booster  ne işe yarar? Driver Booster nasıl kullanılır bunu anlatmanız.

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar?

    IOBit  Driver Booster programı  bilgisayarınızı analiz eder, güncellenmesi gereken sürücüleri size listeler ve bu sürücüleri tek tıklama ile güncellemenizi sağlar.

    Böylelikle siz, ekran kartı, ses kartı, ağ kartı gibi kartlarınızın, sürücülerini üreticilerin sitelerinden teker teker kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

    Bulut tabanlı yapısı ile sürücülerin en son sürümlerini takip eder ve sizi haberdar eder.

    Driver Booster programının iki sürümü var: Driver Booster Free ücretsiz versiyonu güncellenmesi gereken sürücüleri listeler ve yüklemenizi sağlar.

    Driver Booster Pro sürümü ise bu özelliklerin yanında üç bilgisayara kadar teknik destek imkanı sunar.

    Güncel olmayan sürücüler işletim sisteminde pek çok soruna yol açar, bunlardan en çok rastlanılanı " ekran kartı yanıt vermeyi durdurdu"  veya "Ekran kartı çalışmayı durdurdu" gibi hatalardır.

    Driver Booster Ücretsiz nereden indirebilirim?

    Driver Booster Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 işletim sistemlerini destekler

    Driver Booster Ücretsiz indir adresinden Driver Booster Ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

    Driver Booster  Nasıl Kullanılır?

    Yukarıdaki adresten indirdiğiniz Driver Booster ücretsiz versiyonunu kurun.

    1. Driver Booster kurulumu oldukça basittir. Yukarıdaki adresten Driver Booster yazılımını indirdikten
      kurulum dosyasını tıklayın. Driver Booster Kurulum Sihirbazı ekrana gelecektir.
      İleri'yi tıklayın.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? - Driver Booster Kurulum Sihirbazı

    2. Driver Booster Lisans anlaşması ekranında Kabul Et tıklayın. Bu ekran standart kullanıcı sözleşmesini barındırır.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? - Driver Booster Lisans Anlaşması

    3. Free IObit Apss Toolbar ekranında Reddet tıklayın. Eğer Kabul Et ve Kur derseniz, bilgisayarınıza ilave bir yazılım kuracaktır. Driver Boost çalışması için bu yazılıma ihtiyacı yok.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? - Driver Boos Toolbar kurulumu

    4. Kurulacak Dizin Seçin bölümünde ileriyi tıklamanız yeterlidir.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? - Kurulacak Dizin Seçiniz

    5. Ek Görevleri Seçiniz ekranında ileriyi tıklayın.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? - Ek Görevleri Seçiniz

    6. Driver Booster Kur Sihirbazı tamamlanıyor "Instal AdvancedCare" işaretini kaldırın. Son Tıklayın.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? -  Driver Booster Kur Sihirbazı tamamlanıyor

    7. Kurulum bittikten sonra Driver Booster çalışacaktır. Tümünü güncelle butonunu tıklayarak bilgisayarınızdaki sürücülerin güncellemesini başlatın.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? - Driver Booster Tümünü güncelle

    8. Kurulum kipi ekranında Tamam'ı tıklayın.
      Driver Booster nedir?  Driver Booster ne işe yarar? - Driver Booster Kurulum kipi

    Driver Booster yazılımı bilgisayarınızı tarayacak eski sürücüleri listeleyecektir. Bu donanımlara ait yeni sürücüler varsa indirecek ve kuracaktır.

    Driver Booster  sürücü güncellemesinden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Sürücü kurulumları bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Yeniden başlatma işleminden sonra sürücü kurulumu tamamlanmış olacaktır.

    Güncel sürücüler oyunlar için olmazsa olmazlardandır. Bilgisayarınızın daha verimli çalışması için, daha performanslı çalışması için sürücü güncellemesi şarttır. Driver Booster ile sürücülerinizi güncelleştirmek oldukça kolay bir hale geliyor.

    Driver Booster Sistem Gereksinimleri nelerdir?
    Driver Booster için gerekli donanım

    • 1 GHz veya daha hızlı işlemci
    • 512 MB bellek (en az)
    • 50 MB boş sabitdisk alanı

    Driver Booster Hangi işletim sistemlerinde çalışır?

    • Windows 10 (32 bit ve 64 bit)
    • Microsoft® Windows® 8.1 (32-bit ve 64-bit) Professional/Enterprise
    • Microsoft® Windows® 8 (32-bit ve 64-bit) Core/Professional/Enterprise
    • Microsoft® Windows® 7 (32-bit ve 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Professional/Ultimate
    • Microsoft® Windows® Vista (32-bit ve 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Business/Ultimate
    • Microsoft® Windows® XP (32-bit ve 64-bit) with SP2/SP3 ve Home/Professional/Media Center
    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

    • @hakan günceller misin konuyu? windows 10 çıktı :) darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak vay be 5 sene olmuş.. hakan 5 yıl önce
    • :D @hakan :D ne seneler di beeee :DDD darkcrak 5 yıl önce
    • Belki ressimleri'de güncellersin :D anı olarak durmasın :D @hakan darkcrak 5 yıl önce
    • @hakan peki bu tür programları kullanmak güvenilir mi? Yani bu programa güvenebilir miyim? toprak34 4 yıl önce
    • @toprak34 teknik bilgisi yetersiz olan kişiler için uygun. Ama web sitesinde sürücü indirmeyi ve kurmayı biliyorsan gereksiz. hakan 4 yıl önce