DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası nasıl çözülür? Netwtw10.sys mavi ekran hatası

Merhaba, 4 gün önce Monster Abra dizüstü bilgisayarını aldım. Dün ve bugün iki kere mavi ekran hatası ile karşılaştım. Bilgisayarı başlattığımda ve masaüstüne gelmeden bu iki hatayı verdi. Bağlantıda hata dosyaları iki adet var, ekliyorum. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Minidumps: https://drive.google.com/file/d/1gglgDFnidZlfc1_thlSNgjcCxcddDkgD/view?usp=sharing

emicinn emicinn (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Mavi ekran dump dosyalarını inceledim. Aldığın hata DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ve hatanın kaynağı Netwtw10.sys dosyası.

    Netwtw10.sys dosyası da Intel Wi-Fi driver yani Intel kablosuz sürücüsü.

    1. Yapman gereken ilk şey sürücüyü güncellemek.
    2. Aygıt Yöneticisine git.
    3. Daha sonra  ağ bağdaştırıcıları bul.
    4. Buradan Intel kablosuz ağ bağdaştırıcısını bul ve çift tıkla.
    5. Sürücü sekmesini tıkla. Sürücüyü Güncelleştir seçeneğini tıkla.
    6. Güncel sürücü yoksa Sürücüye Geri Dön ile eski sürücüye geçmeye çalış.

    Bu da çözüm olmazsa  Intel Driver and Support Assistant yazılımını yükle ve sürücü güncellemesi yapmayı dene.

    Intel Driver and Support Assistant indirmek için tıkla

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

      Dump dosyasında Netwtw10.sys adlı eleman sıkıntılı gözüküyor. İnternetten araştırdığım zaman Intel Wi-Fi sürücüsü olduğunu gördüm. Wi-Fi sürücüsüsünü güncelleştirmeyi dene.

      hydra hydra (3800)
      2 yıl önce cevaplandı

        Wifi sürücüsü 7 tane olay listeledi bana. Bunları atmam konunun rahatlamasını sağlar mı. Belki yardımcı olabilir konu için. https://drive.google.com/file/d/1KfY9anqkUeCXDpgDZYh1tAe8h7R3se_f/view?usp=sharing Ayın 4ü ve 5inde windows update yaptı. Acaba o sırada wifi'yi güncelledi mi bilgisayar. Bugun mavi ekran gelmedi akşam tekrar açıcam umarım güncellemeyle düzelmiştir. -EKSTRA--- Windows update,sürüm 22.50.07 tarihi 19.04.2021 wifi sürücü isteğe bağlı yükle diyor . Bendeki sürüm 22.40 tarihi 03.03 .2021. Sizce 22.50.07 isteğe bağlı diyor yükleyim mi.

        emicinn emicinn (1)
        2 yıl önce cevaplandı

        • yükle sorun olursa yaz hydra 2 yıl önce
        • Yüklemelisin murat 2 yıl önce