Driver Pack Solution kaldıramıyorum. Driver Pack Solution nasıl kaldırılır?

Oncelikle kusura bakmayın yazılarım biraz bozuk Türkce gibi olabilir cunki alman klavyesinden yazdıgım icin boyle oluyor. Lafı uzatmadan konuya gireyim, Driver Pack Solution isimli program crypto orgut gibi bilgisayrımın her yerine sızdı programı kaldırdım ama bir ikon cıkıyor boyle kurulum ikonu gibi altta liste var usttede yuklenme isareti var ara sıra cıkıyor hemen gorev yoneticisinden iptal ediyorum ama ben bu programı tam kaldırmak istiyorum. Driver Pack Solution nasıl kaldırılır?

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

Toplam 4 Cevap

Revo Uninstaller 2.0.5 (tıkla) programıyla kaldırmayı denersin. Normal yoldan uninstall olmayanları "Zorla kaldır" seçeneği ile -program klasörünü veya kaldırmak istediğin programın exe dosyasnı göstererek- kaldırırsın.

Olmazsa birde sistemi Driver Pack Solution öncesi bir zamana geri yüklemeyi denersin:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

En son olarakta @farurhenho'nun belirttiği şekilde sistemi virüs ve zararlılar için tararsın (İlave olarak sistemde yüklü asıl antivirüs programıyla taramada ihmal edilmemelidir.).

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

Merhaba. Programın kendi sayfasında nasıl kaldırıldığı yazıyor zaten. Şöyle anlatıyor

  1. Uygulamayı kapat
  2. Windows Gezgini adres çubuğuna ‘%appdata%’  yaz ve o enter'a bas
  3. DRP yazan klasörü sil

Denedim oldu. Bu kadar basitmiş.

Sayfa Linki: http://community.drp.su/topic/8266/how-to-remove-driverpack

Bende bulamamıştım. Hatta bu siteye de bakmıştım ama çözümlerin hiçbiri işe yaramadı. Sonra kendi sayfasına bakayım dedim. Meğer orda varmış ve çok basitmiş :) yok efendim "şunla sil". "bunla sil" olaylarına gerek kalmadı :)

İyi günler

keremiko keremiko (11)
4 yıl önce cevaplandı

    Normalde Driver Pack Solution programı böyle virüs gibi bilgisayara yapışmaz. Muhtemelen senin programı indirdiğin sitede virüs vardı, programla beraber zararlı yazılımları indirmiş olabilirsin.

    Aşağıda listelediğim zararlı yazılım temizlemeprogramlarıyla bilgisayarını tek tek taratman gerekiyor.

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft anti-malware tamamen nasıl kaldırılır?

    Buna ek olarak Yerel Disk C > Program Files ve Program Dosyaları (x86); Yerel Disk C > kullaniciadiniz > AppData konumlarından da DriverPack Solution ile ilgili ne var ne yok her şeyi silmelisin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • tesekkurler ama ek olarak belirtiğinizi yaptım sonra avira antivüris yükleyerek işi çözdüm lucas77 5 yıl önce

    Revo uninstaller programı iyi iş görür

    serdeni serdeni (1)