Driver Power State Failure Hatası

Birkaç sürücü yükledim ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra her 10 dakikada bir Driver Power State Failure hatası almaya başladım. Driver Power State Failure mavi ekran hatasından nasıl kurtulabilirim?

Driver Power State Failure şeklinde bir mavi ekran hatası alıyorum ne yapmalıyım?

Mavi ekran hatalarını çözmek için neler yapmalıyım?

kemaldemir kemaldemir (9)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Driver Power State Failure mavi ekran hatası karşısında yapmanız gereken şey son yüklediğiniz sürücüleri kaldırmaktır. Çünkü Driver Power State Failure hatasının oluşmasının sebebi son yüklediğiniz sürücülerden kaynaklanmaktadır.

    Hatalı sürücüleri tespit etmek için en iyi yollardan birisi Denetim Masası\Donanım ve Ses altındaki Aygıt yöneticisinden aygıtları kontrol edip yanında sarı uyarı işareti olanı bulmaktır. Bu işaret sürücünün hatalı yüklendiği anlamına gelir. Bu yüzden sürücüsünü silip aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol ediniz.

    Ayrıca bir kayıt temizleyici program kullanmak da size yardımcı olabilir. Örneğin CCleaner programı ile bilgisayarınızı taratırsanız hatalı bazı sürücülerin temizlenmesine faydası dokunabilir.

    Bunlar sorununuzun sebebi olabilecek durumlardan bazıları. Mavi ekran hataları bunların dışında birçok şeyden kaynaklanablir. Bu yüzden bunun hakkında daha detaylı bilgi için;

    Mavi Ekran Hataları Nasıl Çözülür?

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhaba ben Windows 10 kullanmaktayım ve arada sırada bu hatayı almaktayım CCleaner yükledim kayıt defteri hatalarını giderdim aygıt yöneticisinde hiç sarı işaret yok ancak ben tek tek güncelledim güncelleme olanları virüs taraması da yaptım ancak hala bir çözüm olmadı hatayı yine veriyor bazen program kullanırken bazen boş ekranda bir anda kilitlenip bu hatayı alıyorum nasıl bir çözüm izlemeliyim ?

      melikgazi melikgazi (1)