Driver Power State Failure Mavi Ekran Alıyorum

Selamun Aleyküm arkadaşlar windows 10 kullanıyorum ve son bir kaç aydır bu mavi ekran hatasını alıyorum ama sadece oyun açtığım zaman oluyor pc normal açıkken bir sıkıntı yaratmıyor oyuna girince 10 15 dakika ekran donuyor mavi ekran çıkıyor bu hatayı veriyor ve kapanıp açılıyor nasıl çözücem lütfen bilenler yardım etsin amd kullanıyorum

faruk5561 faruk5561 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bilgisayarı scannow ve chkdsk taraması yaptırın faydasını olacktır

    başlat cmd sağ tılatın yönetici olarak çalıştırı  bu komutu yaıştırın entra basın sfc /scannow  bu tarama bittikten sonra bu komutu yapıtıştırın chkdsk C: /c entra basın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • İkisinide yaptım ve hiç bir sorun bulunamadı başka işlem yapmanız gerekmez dedi faruk5561 7 yıl önce
    • mavi ekran hatası alıyrmusunuz halen candan 7 yıl önce

    1- Ekran kartı sürücüsü güncellenmelidir.

    2- Ekran kartı sıcaklık değerleri kontrol edilmelidir:

    GPU-Z 1.16.0 İndir (tıkla)

    3- Gerekirse başka bir güç kaynağı kullanılarak denenmelidir.

    Edit: Eğer sadece bir veya belki bir iki oyunda mavi ekran programı yaşanıyorsa bu oyunu/bu oyunları kaldırarak yeniden kur.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Dediklerini harfiyen uyguladım sadece bir kaç oyunda değil tüm oyunlarda oluyor Gta 5 Fifa 17 Lol Fm15 Dota gibi ve sadece oyunlarda oluyor birde ekran kartını güncellediğimde aniden kapanmaya başladı mavi ekran cıkmadan oyuna girince aniden kapanıyor yani faruk5561 7 yıl önce
    • Öyleyse yanlış sürücü. Doğru sürücüyü bularak onu yüklemelisin. Sürücüyü tamamen kaldır (dosyalarınıda sil). Sonra doğru sürücüyü yükle. Büyük ihtimalle düzelme olacaktır @faruk5561 temmuz 7 yıl önce
    • Son birkaç ay öncesi diyorsun. Eğer o döneme ait bir geri alma noktası (kaydı) varsa Sistem Geri Yüklemeyide deneyebilirsin. Eğer birkaç ay öncede benzer problemler yaşanıyorsa geri yükleme ile uğraşmazsın, bir önceki yorumdada belirttiğim şekilde mevcut sürücüyü tamamen kaldırarak yeni ve uyumlu sürücğ yüklersin. temmuz 7 yıl önce
    • sürücünün doğruluğundan nasıl emin olabilirim peki ? faruk5561 7 yıl önce
    • Doğru çalışıyorsa emin olabilirsin :) temmuz 7 yıl önce
    • Ürünün resmi sitesinden ara ve bul temmuz 7 yıl önce
    • İşletim sistemine ve PC yapısına (32 Bit veya 64 Bit) uygun sürücü olmalı. temmuz 7 yıl önce