DriverPack Güvenilir mi?

Donanım kimliği ile sitesinde arama yapıyorum da, hep yeni ve güncel sürümleri mevcut. DriverPack güvenilir midir? Tek tek el ile mi indireyim, yoksa programını indirip, o tarayıp kendi mi otomatik indirsin?

yotu yotu (9)
6 yıl önce sordu

Toplam 3 Cevap

Genel manada güvenebilirsin ama her zaman garantili sonuç vermeyebilir. Bu sadece DriverPack (DRP Su) için değil, diğer çok bilinen ve tanınan driver update programları içinde böyledir.

Ve bu sebeple çok gerekli olmadıktan sonra donanım sürücülerini sürücü yükleme / güncelleme programları ile değil üreticisinin (yada satıcısının) resmi destek sayfalarından temin ederek yüklemek daha doğru olur. Prensip bu olmalıdır.

DRP Su (DriverPack Solution) bu konuda en bilinen ve en güvenilen (en az hatalı sonuçları olanda denilebilir) programlar arasında yer alır.

Edit:

Eğer taratma yoluna gidersen önce windowsun Sistem Geri Yükleme aracında bir "Geri yükleme noktası " oluşturursun ve bir aksilik, ters bir durum olursa bu geri yükleme noktasına, yani problem öncesine geri dönersin.

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Edit:

Driver Pack indir

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • İki dere bir arada kaldım, şeytan diyor indir programı tarat, güncellesin. Diğer yanımda boşver bozarsın şimdi diyor. yotu 6 yıl önce
  • Sistem geri yükleme noktası oluşturup öyle yap? Bozulursa geri alırsın. treajen 6 yıl önce
  • Mesajımın altına yeniden bak @yotu temmuz 6 yıl önce
  • Dün adına bir sistem geri yükleme oluşturdum, şimdi sorum ise: tek tek el ile sitesinde arayıp indirmek mi? Yoksa programı indirip, o kendi tarayıp mı indirsin? yotu 6 yıl önce
  • Mesajımı editledim @yotu temmuz 6 yıl önce
  • Merhaba, bir şey daha soracağım. Ben indirdim ama ESET art arda sarı uyarı verdi, yoksay dedim ama, masaüstünde çift tıklayınca, dosya bulunamadı dedi. yotu 6 yıl önce
  • Bu tür programlar yapıları gereği adeta bir virüs gibi çalışırlar. Zira sistemin derinlerine kadar ulaşırlar ve sistemin yapısal değişmesine yol açabilecek değişikler yaparlar, yapmak için girişimleri olur. Eğer programa güvenmiyorsan hiç kullanmayacak, donanım sürücülerini üreticilerinin resmi sitelerinden yükleme yoluna gideceksin. Yada antivirüs programını geçici olarak kapatarak programı kullanacaksın @yotu temmuz 6 yıl önce
  • Sizi de yordum, siz önerirseniz, ben tabi kullanırım. Sonuçta bilgilisiniz. O uyarılarda panik oldum, yoksa size lafım olmaz. yotu 6 yıl önce
  • Ben karışmam öyle şeylere. Sadece bildiklerimi ve objektif olanları ifade ederim. Bunlarıda fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum. Kolay gelsin @yotu temmuz 6 yıl önce

Bu tür programlara güvenilir/güvensiz diyemeyiz, yeri gelir düzgün driver yükler yeri gelir yanlış/uyumsuz driver yükler, Önce Geri yükleme noktası oluşturursun, öyle denersin, Driverleri tarattırırsın internetten el ile ( Manuel ) Yüklersin.

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce cevaplandı

  • Keşke sizinkini cevap olarak seçseydim.. yotu 6 yıl önce
  • Cevabı iptal edim diğer cevabı onaylayabiliyorsun. nvidiagtx 6 yıl önce
  • @yotu nvidiagtx 6 yıl önce

Ben şahsen driver güncelleme yazılımlarının hiçbirini tercih etmiyorum. Laptop ise laptop üreticisinin, masaüstü ise anakart üreticisinin sitesinde zaten sisteme uygun en güncel sürücüler bulunur. Ben oradan indirmeyi tercih ederim. Ama DriverPack programının herhangi bir zararını görmedim, çünkü kullanmıyorum. Bu yüzden "kesinlikle kullanma" diyemem.

omercik omercik (9418)