DriverPack Solution nedir, nasıl kullanılır, nereden download edilir?

DriverPack Solution bilişim dünyasında en bilinen ve en fazla ilgi gören driver paketidir. Rusya kaynaklıdır ve program arabiriminde Türkçe dil desteğide mevcuttur. Uygun driver'ların tesbit edilmesi ve ihtiva ettiği paketten kurulması bu program vasıtasıyla olur.

Ücretsizdir..

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DriverPack Solution, içerisinde bilinen bütün windows driver'larının yer aldığı bir driver pakettir. Bilgisayarınıza Format attıktan sonra veya ilk sisteminizi yüklediğinizde driverları en hızlı şekilde kurmanızı sağlar.

    Windows işletim sistemleri için İçerisinde bilinen neredeyse tüm driverler yer almaktadır.

    "Full", "DVD" ve "Lite" olarak üç ayrı versiyonu bılunur. "Full" olanı 8,6 GB boyutunda ve torrent iso dosyası olarak dağıtımı yapılmaktadır (Bir torrent programı vasıtasıyla download edilebilir.). "DVD" vesiyonunun boyutu ise 4.7 GB’dır. Her iki versiyonda böylesine büyük boyutlara sahiptir. Driver Pack Solution driver paketi boyutunun bu şekillerde büyük olmasının sebebi Windows Xp / Vista / Win7 / Win8 driver'larının bu paket içerisinde yer almasıdır.

    "Lite" versiyon ise daha uygun boyutludur. Önce 10 Mb boyutlu exe (setup) dosyası download edilir ve daha sonra PC'de kurulan bu program çalıştırılarak gerekli diver pack dosyalarıda bu program vasıtasıyla PC'ye download edilir.

    DriverPack Solution Özellikleri:

    - Hızlı bir şekilde bilgisayarınıza ait olan driverleri yükler,

    - Hızlı bir şekilde sürücüleri kurabilir,

    - Tek bir driver paketinde (Lite olanında DVD içerisinde) tüm sürücüler,

    - Sürücüleri güncelleme özelliği.

    - XP / Vista / 7 / 8 (x86 x64) / Windows XP Destekleyen tüm modern işletim sistemleri.

    DRP SU download sayfası (DRP SU, Driver Pack Solution resmi sitesidir):

    http://drp.su/download.htm

    Üstte olan "Full" versiyondur ve 8.6 GB boyutunda torrent dosyasıdır; ancak bir torrrent programı vasıtasıyla download edilebilir.

    Versiyon numarası 14.8'dir. (Son versiyon.. 11 Kasım 2014 Tarihli.).

    Alttaki ise "Lite" olanıdır; 2013 yılında çıkmıştır ve DRP SU bu dağıtımdan sonra bir daha Lite versiyon çıkarmamıştır:

    DriverPack Solution Lite 13 (tıkla)

    Bu versiyonun download edilmesi şu şekilde olmaktadır. Üstteki linkten 10 MB boyutunda "DRPSu13-Lite.exe" dosyası download edilecek ve bilgisayarda bu exe çalıştırılacak (Dikkat: Kurulum sırasında hızlı kurulum seçilmemeli, custom kurulum tercih edilmelidir. Yoksa PC'ye bazı istenmeyen programlarda kurulacaktır.); bu çalıştırma sayesindede internetten bilgisayarımıza ek olarak gerekli driver paketide download olacaktır.

    DRP SU resmi FTP (Tüm versiyonlar bir arada):

    DriverPack Solution (DRP-SU) - Resmi FTP (Lite, DVD, full bütün versiyonlar-tıkla)

    temmuz temmuz (12505)