DRM korumasını kaldırmak yasal mı?

Dijital Filmlerdeki DRM korumasını kaldırmak yasal mı?

ebuhasan ebuhasan (30)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DRM (Digital Rights Management) / Dijital Haklar Yönetimi, telif hakkıyla korunan materyaller için geliştirilmiş dijital bir teknolojidir. Elbette DRM kaldırmak yasal değil. DRM zaten film, müzik kopyalanmasın, paylaşılmasın diye var. DRM kaldırdığında dijital materlal korumasız kalıyor. Bu da o eseri kopyalanabilir kılıyor.

    DRM kaldırmak yasal bir işlem değil.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Yasal bir işlem değil ancak herhangi bir ortamda satışını yapmaya çalışmadığın sürece yasal olarak başının derde gireceğini sanmıyorum.

      omercik omercik (9418)