DRPSu Virüsmüdür? Neden virüs olarak algıladı ADWCLEANER?

Evet arkadaşlar başlıkta gördügünüz gibi

DRPSu Adlı bişey çıktı pcde ekran görüntüsü

Ekran Görüntüsü 1

Ekran görüntüsü 2

bide clean a bastıgımda bu çıkıyor bu ne demek pcye bişey olurmu??

Ekran görüntüsü 3

Lütfen Yardım edin bu virüsmu ??? ?

katil213 katil213 (30)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu rsimde gözükenler virüs değildir

    1. advanced systemcare bilgisayar prformans artırıcı program  virüs değil
    2. DRPSu DriverPack driver programı virüs değil

    3. adwcleaner tarama sonrası uyarı tamamı tıklatın bu sayfada

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • "Tamam" tıkatılırsa PC kapanarak yeniden açılır ve DRPSu ile Adwanced SystemCare silinir, çalışmaz hale gelir. Eğer bu programların sistemde varlığı sürdürülmek isteniyorsa "iptal" düğmesine tıklanmalıdır @candan @katil213 temmuz 6 yıl önce
    • tmm sağolun katil213 6 yıl önce

    Gerek DRPSu gerekse gerekse Adwanced SystemCare programları, her ikiside -eğer kendilerine ait resmi sitelerden download edilerek yüklenildiyseler- virüs değillerdir. Bazı anti virüs ve anti malware programlarında virüs olarak algılanmalarının sebebi bu iki programında fonksiyonları bakımından (sistemi derinleme incelemesi, bazı müdahaleler ve değişiklikler yapması gibi) virüsler gibi faaliyette bulunmalarındandır. İşte bu tarz faaliyet ve müdahaleci davranışları sebebiyle bazı anti virüsler ve anti malware programları bu iki programı virüs veya zararlı olarak algılarlar. Önemsememek lazım (Tekrar belirtiyorum, resmi sitelerinden yüklenilmiş olmalılar. Yoksa gerçekten zararlı olabilirler).

    Üçüncü görüntüde AdwCleaner programı sana devam edebilmek için açık programlarının kapatılacağını bildiriyor ve eğer bu kapatılacak programlarla alakalı bir kayıt vs alman yada çalışmayı tamamlaman gerekiyorsa bunları yapmanı ikaz ediyor. Yani nema problem :)

    temmuz temmuz (12505)