DRPSu/Alice Virüs/Trojan mıdır?

Appdata/Roaming/DRPSu/Alice Hitman Pro Alicenin içinde virüs buluyor aynı zamanda avast da burda trojan bulmuştu eskiden sildigim trojanı burda buldu Alice dosyaların içinde trojan  virüs olabilirmi?

lazmapper lazmapper (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hitman pro bir antivirüs programı. Sanırsam bilgisayarını hitman pro ile daha önceden taradın ondan orada. Avast iyi bir yazılım değil kaspersky var onunla bilgisayarını tara

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Driver Pack yüklüyse bunu pek çok program virüs ya da istenmeyen yazılım olarak görüyor PUP.Optional.DriverPack  genel olarak Malwarebytes gibi programların bu uygulamaya verdiği ad.

      C:\Users\(Bilgisayar Adı)\AppData\Roaming\DRPSu\PROGRAMS\DriverPack-Alice.exe dosyası için konuşuyorum.

      Eğer Driver Pack sen bilerek kurduysan sorun yok.

      Driver Pack genelde bazı programların içine gömülü geliyor ya da bir link üzerinden farkında olmadan yüklenebiliyor. İşte bu sebepten antivirüs programları kendisini pek sevmez. Virüs ya da Trojan değil. Sadece istenmeyen program.

      hakan hakan (15394)