Dsl ışığı yanıyor fakat internet ışığı yanmıyor

Adsl modemde DSL ışığı yanıyor fakat internet ışığı yanmıyor. internete giremiyorum sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DSL ışığı yanıyorsa internet servis sağlayıcınla aranda bağlantı var demektir. İnternet ışığı yanmıyorsa o zaman internet servis sağlayıcının sana verdiği kullanıcı adı ya da parola ile ilgili sorun var demektir. Bir diğer ihtimalde teknik sorunlardan dolayı ADSL modemin servis sağlayıcının atadığı IP adresini alamıyor demektir.

    Öncelikle ADSL modemini kapat ve aç. Sorun düzelmiyorsa ADSL modem arayüzüne gir ve IP adresi alıyor mu kontrol et.  Eğer IP adresi almıyorsa servis sağlayıcına telefon et.  Modem arayüzüne giremiyorsan, nasıl girilir bilmiyorsan  mutlaka servis sağayıcına telefon et. Hatayı kontrol etsinler. Onların taraftaki bir hatadan kaynaklı internete giremiyor olabilirsin.

    hakan hakan (15394)
    3 yıl önce cevaplandı

      Sorunun devem ediyorsa modeminin ömrü bitmiş olabilir demeyelimde belki internet ışığı bozulmuş olabilir başka bir modem takmakla denemelisin

      gorele28 gorele28 (387)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Ne alaka 18 sene aynı modemi kullanan tanıyorum. Hiç de böyle bir hata duymadım ondan darkcrak 3 yıl önce
      • Ayrıca canlı bir varlık değil ki ömrü dolsu ve ömrü dolsa neden DSL ışığı yanmasın darkcrak 3 yıl önce
      • :) aynı sorunu bende yaşadım gardaş @darkcrak şimşek attı modemi açtım @Anonim arkadaşın yaşadığı aynı sorunu yaşadım Airties kablosuz modemde gorele28 3 yıl önce