DSL ışığım yanmıyor internet bağlanmıyor

Pazartesi başvuru yaptım çarşamba işlemler başladı engelli tarifisi den kullanıyorum ama modem kullanıcı şifre gönderdiler modeme girdim ama DSL ışığı yanmıyor internet giremiyorum TurkNet AKK yok taahhüt yok diye girdim çözüm istiyorum neden herkesi böyle mağdur ediliyor

nuri92 nuri92 (32)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Önce evdeki ADSL için kullanılan telefon hattını kontrol et. Eğer bunda bir problem yoksa internet servis sağlayıcının müşteri hizmetlerini arar ve problemini onlara söyler, çözüm istersin.

    TürkNet 7/24 Çağrı Merkezi: 0 850 288 80 80 / 0 850 288 70 01

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • hattı kontrol ettım sorun yok öyle telefon çalışmaz kı nuri92 5 yıl önce
    • Ona bak dedim zaten. Ama sen yine mekana (eve, daireye) gelen, dışarıdan içeriye giren telefon hattını doğrudan modeme bağlayarakta dene istersen. Splitter bozulmuş olabilir yada telefon hattını modem ile bağlayan kablo tarafında bir problem oluştuysa eğer.. Zaten bazı hallerde telefon çalıştığı hallerde eğer tam olarak sağlıklı bir bağlantı yoksa yine ADSL alımında problemler olabilir. Telefon çalışsa bile bu böyle olabilir (Telefonun çalışması için eğreti bir bağlantı bile yetebilir ama modem için aynı durum geçerli olmaz. İnternet için mutlaka bağlantı yapılan telefon hattının tam sağlıklı ve kaliteli olması gerekir). Eğer telefon hattında ve modeminin telefon hattı girişinde bir problem yoksa internet servis sağlayıcısının müşteri hattını ararsın ve arıza kaydı bırakırsın @nuri92 temmuz 5 yıl önce
    • Eğer modem ayarlarını doğru yapamadıysan bundanda olabilir. Ama yine müşteri hizmetlerini arayarak onlardan teknik destek istemelisin. Onlar senin haıttnı kontrol ederler ve bağlantının olamamasının sebeplerini sana söylerler. Eğer modem ayarlarını yapamadıysan sana onun içinde yadım ederler, seni yönlendirirler @nuri92 temmuz 5 yıl önce
    • Modemdede problem olabilir ama bu diğerlerinden daha zayıf bir ihtimal. Eğer modemin problemliyse servis sağlayıcının destek birimi bunuda ortaya çıkarır ve sana söyler. Eğer böyle birşey olursada elbette modem değiştirmek gerekecektir @nuri92 temmuz 5 yıl önce
    • En son ihtimalde servis sağlayıcın henüz hattına ADSL vermemiştir. Bir sebeple bu gecikmişte olabilir @nuri92 temmuz 5 yıl önce