Dsl sabit ama internet ışığı yanmıyor

Merhabalar ben türk telekomdan internet almaktayım geçen gün birden bire internetim gitti ve daha da gelmedi modemi sıfırladım kullanıcı adı şifreyi girdim çare olmadı türk telekomu aradım arıza kaydı oluşturup durdular modemin dsl ışığı yanıyor ama internet ışığı yanmıyor kullanıcı adı ve şifremi yeniledim yine de düzelmedi. Modemin arayüzüne girdiğimde wan ayarlarının olmadığını dsl_internet ayarlarının ip almadığını gördüm türk telekom bana sizden kaynaklı arıza var diyince tüm kabloları yeniledim splitterı çıkardım airties modemi taktım ama onun arayüzünde de "ip" kutucuğunun karşısında sadece "-: vardı lütfen yardımcı olabilecek biri yardım etsin artık 12 gündür internetim yok ve uzaktan eğitim derslerime katılamıyorum.

sherlock sherlock (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şimdi kablolardan kaynaklı diyecem fakat kabloları değişmişsin sanırsam alt yapıda sorun ola bilir

    VDSL mi kullanıyorsun yoksa ADSL'mi

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Adsl kullanıyorum sherlock 4 yıl önce
    • O zaman alt yapıda sorun var @sherlock komşularında da sorun var mı? darkcrak 4 yıl önce
    • Hayır sadece bende sorun var tp linki de aradım modemi istiyolar sadece bana tek gereken wan ayarları oysa ki sherlock 4 yıl önce
    • Hangi şeyle aboneliğin var Türktelekom mu? @sherlock darkcrak 4 yıl önce
    • @darkcrak türk telekom ne yazıkki sherlock 4 yıl önce
    • Türktelekom :// kabloların ucunda sorun var mı doğru yere yerleştirdiğinden emin misin? @sherlock darkcrak 4 yıl önce
    • Ayrıca Türktelekom'u ilgilenmiyorsa dakka başı ara dur gelmiyorsunuz vs. vs. de onlar anlar ki bırakmıyacaklar bizi o zaman gideli bazen öyle oluyor @sherlock darkcrak 4 yıl önce
    • Şu sitede de bir şikayet dilekcesi oluştur https://www.sikayetvar.com/turk-telekom darkcrak 4 yıl önce
    • Günde 6 kere arıyorum geldik baktık diyolar ma hiçbir değişiklik yok biliyorum kablolardan değil sorun ya şebeke kaynaklı ya da modeme gelen ayarlardan kaynaklı kabloları sürekli değiştirdim zaten 2 tane uç var değiştire değiştire taktım hiçbir faydasını görmedim artık dediğiniz siteye başvuracağım yapacak birşey yok. @darkcrak sherlock 4 yıl önce
    • Olmadı Türktelekom Müdürlüğüne başvuru'da bulun dilekçe ile @sherlock darkcrak 4 yıl önce