Dsrlte.exe nedir, virüs mü?

Windows 8 Görev Yöneticisinde dsrlte.exe adında ve işlemciyi %100 kullanan, dolayısı ile bilgisayarın kasmasına sebep olan ve yavaşlatan bir işlem var. dsrlte.exe dosyası nedir? dsrlte.exe virüs mü?

hakan hakan (15424)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    dsrlte.exe nedir?

    dsrlte.exe dosyası bilgisayara yüklenen Pay-By-Ads' Yahoo! Search adındaki programa ait bir dosyadır.  Pay-by-Ads Yahoo! Search  uygulaması Yahoo'nun adını kullanarak kullanıcıları yanıtlan bir tür reklam yazılımıdır. dsrlte.exe, siz farkında olmadan gezindiğiniz web sitelerinin içine reklam yerleştirir.  Bu reklamlar o siteye aitmiş gibi görünür.  Özellikle banner türü reklamlar ve link reklamları yerleştirir.

    dsrlte.exe virüs mü?

    dsrlte.exe, pek çok antivirüs tarafından zararlı yazılım olarak tespit edilir.

    • Lavasoft Ad-Aware Adware.Agent.OGO
    • AVG Paybyads
    • Emsisoft Anti-Malware Adware.Agent.OGO
    • Malwarebytes PUP.Optional.PayByAds.A

    adları ile tespit eder ve bu zararlı yazılımı temizleyebilir. dsrlte.exe virüs olmamakle beraber bilgisayardan kesinlikle kaldırılmalıdır.

    Program C:\users\user\appdata\local\pay-by-ads\yahoo! search\1.3.8.2 klasörüne kurulur ve  çalıştırılabilir dosyası C:\users\user\appdata\local\pay-by-ads\yahoo! search\1.3.8.2\dsrlte.exe dosyasıdır.

    Ayrıca Yahoo! Search uygulaması şu dosyalardan oluşur.

    • chrmXtn.dll
    • ffxtn.dll
    • sqlite.dll

    Dsrlte.exe nasıl silinir?

    Aşağıdaki programlar dsrlte.exe  zararlısını bulabilir ve temizleyebilir:

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    MalwareBytes  Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15424)