Durduk yerde Dizüstü bilgisayarımda olmadık bir sorun : internet bağlantısı

internette normal şekilde gezinirken , Çay içmek için salona geçtim , kısa bir süre sonunda geri döndüm ... İnternet bağlantısının olmadığını gördüm ; önce modemden sandım ama daha sonra alttaki simgenin ( Hiç bağlantı yok şeklinde ) pasif olduğunu gördüm ... Sorunu bul dedim ve ethernet bağdaştırıcısı mıdır nedir , onunla bir de wifi'nin devre dışı olduğunu gördüm ?

Sorunları düzelt dedim düzeltti ... sorunların düzeltildiği doğrulanıyor falan yazıyordu en son ama bu durup dururken hatta bilgisayar boştayken nasıl olabilir ? ilk defa oldu ... ilk defa yaşıyorum böyle birşeyi sadece bu bilgisayarda değil kullandığım tüm bilgisayarlarda bu tarz bir şeyle karşılaşmamıştım ... sorun modemde ya da bağlantılarda değil ... zaten wifi ile bağlanıyorum kullandığım modeme dizüstü bilgisayarımdan ... Masaüstü bilgisayarımı pek kullanmıyorum ne zamandır ... Yani durup dururken 'çat' diye ethernet'in ve Wifi'nin devre dışı kalması neden olabilir ?

ongun ongun (90)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    merhaba öncelikle bu sorun çok muhim zarar oluşturabilecek bir sorun değil bu sorun her pc kullanıcısının başına gelebilir bu sorunun sebepleri

    1.güncelleme esnasında eski driver ile yeni driver çakışması

    2.modemde oluşan ani güç kesilmesi reset işlemi (bunu internet sağlayıcıları tarafından olduğunu varsayalım)

    3.wifi arayüzünün çok uzun zamandır kullanılıyor olması ve tabiri caiz ile wifi sinyali şişmesi

    bu üç seçeneklerden biri olduysa bu sorun karşına gelmilştir.

    çözümü şu şekilde modeme reset atınız ve bilgisayarda ki kablosuz ağ adınıza sağ tıklayıp unut deyiniz ve modemi bir daha resetleyip tekrar bu kablosuz ağ adınızı seçip şifrenizi yazıp girmeyi deneyiniz şayet olmadı ise

    denetim masası/ağve paylaşım / sayfasına ulaşıp sol daki menüde n kablosuz ağları yöneti seçip listede gördüğünüz bütün ağları sağ tıklayıp kaldır deyiniz ve tekar wifi simgesine tıklayıp ağınızı bulup giriş yapınız şayet gene olmadı ise

    driverinizin yeni sürümünü bilgisayarınızın üretici sayfasına giderek marka model ile aratıp wifi driverini indirip tekrar kurunuz bu işlemi kablolu bağlantı ile geçekleştirip kurulup bitip yüklendikten sonra yeniden başlatınız ve kabloyu çıakrıp wifi ile bağlanınız bu hatalar gayet doğaldır.

    saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)