Düşük Sistemli Bilgisayarlarda Başlangıçta Çalışan Programlardan Hangileri Gerekli

Özellikle mesleğim gereği okulda ve evde kullanmam dolayısıyla taşıması kolay olduğu için dell inspiron 1018 10" netbook bilgisayarıma, siteniz çalışanlarının sorularıma verdiği cevap doğrultusunda winXP yükledim. Ancak daha önce (üzerindeki orjinal win7 starter) ilk yüklendiği zamandaki gibi çalışıyor. Yani XP ile win7 arasında çok fazla bir performans farkı görmedim. Ancak yüklediğim programaların çoğalması ve program kalıntıları gibi süreç içerisinde sistem performansı oldukça düşüyor.

Sizlerden öğrenmek istediğim husus "msconfig" ile başlangıçta çalışan programlardan hangilerinin tik işaretini kaldırırsam sisteme zarar vermeden performans artışı sağlamış olurum. Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı Başlangıç sekmesindekileri resim olarak eklemek istedim ama yapamadım.(Burada listelenenlerden tanımadıklarım: 1.RTHDCPL;   2.igfxtray   3.hkcmd   4.igfxpers   5.ctfmon   6.GroveMonitor

Acaba alttaki linkte ikinci mesajda (RM36CB kullanıcının mesajı) anlatılan yöntem sağlıklı mı? Şimdiden teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_31298687/tm.htm

yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Virüs programı haric hepsini kaldırabilirsiniz herhangi bir zararı olmaz gereksiz bir yığın program kurmayınız

    hdtune programı ile harddiskinizin sağlık durumunu gözetleyin internette gerekli gereksiz herşeyi indirmeyin

    içlerinde bir sürü zararlı var sisteminizi ağırlaştırabilir windows 7 lite sürümünü kurmayı deneyebilirsiniz. saygılarımla

    mehmetyildiz mehmetyildiz (19)