Düşük sistemli bir bilgisayara Linux kurmak performansı arttırır mı?

Laptopumun oldukça kötü özellikleri var. Windows XP ve 7'de çoğu oyunu oynayamıyorum. Merak ettiğim Linux dağıtımlarından Ubuntu'yu kursam oyunlardaki performansı artar mı bilgisayarımın?

Ekran kartı: 358 MB

İşlemci: 1.83 GHz, çift çekirdek

RAM: 2GB

muvel muvel (332)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Linux dağıtımları daha çok yazılımcılara yönelik, oyun için değildir. Oyun oynayamassın diye bir şey yok ama asıl amacı bu değil. YouTube'dan "Linux kurma" videoları izleyip izleyip kendini gaza getirme, pişman olacağın sonuçlar ortaya çıkabilir.

    omercik omercik (9418)