Duvarıma bakarmısın virüsü nasıl temizlenir?

0

Duvarıma bakarmısın Facebook virüsü nasıl temizlenir? Duvarıma bakarmısın virüsü nasıl  silinir?

Yeni Facebook virüsü arkadaşlarınıza sizin adınıza Duvarıma bakarmısın şeklinde mesaj atıyor ve mesaj ile sizi arkadaşınızın duvarına yönlendiriyor.

Yeni facebook Duvarıma Bakarmısın? virüsü şu şekilde yayılıyor: Size arkadaşınızdan  'Duvarıma Bakarmısın?' diye bir mesaj geliyor ve bu virüs sizi duvara yönlendiriyor ve duvarında bir video bağlantısı var video şöyle bir yazı çıkıyor;

'Sizler için video yaptım umarım beğenirsiniz' adlı bir paylaşım görürseniz asla tıklamayın. Çünkü tıkladığınız zaman  virüs bilgisayarınıza bulaşıyor ve facebook duvarınızı işgal ediyor.

Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü nasıl temizlenir?  Duvarıma bakarmısın virüsü nasıl silinir? resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

sedapekmez sedapekmez (624)
7 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü nasıl silinir?

  Son dönemdeki popüler facebook virüslerinden olan Facebook Duvarıma bakarmısın virüsünün en belirğin özelliği arkadaşlarınıza sizin adınıza içinde "Duvarıma bakarmısın" yazan bir mesaj göndermesi. Duvarıma bakarmısın mesajını gören arkadaşlarınız mesajın sizden geldiğini düşünerek mesajı açtıklarında ve linki tıkladıklarında Duvarıma bakarmısın virüsünü kendi bilgisayarlarına bulaştırmış oluyor hem de başka virüslerin bulaşmasına sebep oluyor.

  Yeni facebook Duvarıma Bakarmısın? virüsü şu şekilde yayılıyor: Size arkadaşınızdan  'Duvarıma Bakarmısın?' diye bir mesaj geliyor ve bu virüs sizi duvara yönlendiriyor ve duvarında bir video bağlantısı var video şöyle bir yazı çıkıyor;

  'Sizler için video yaptım umarım beğenirsiniz' adlı bir paylaşım görürseniz asla tıklamayın. Çünkü tıkladığınız zaman  virüs bilgisayarınıza bulaşıyor ve facebook duvarınızı işgal ediyor.

  Duvarıma bakarmısın virüsü özellikle Chrome tarayıcıları etkiliyor. Chrome tarayıcı üzerine eklenti yükleyen virüs daha sonra eklentilerin silinmesine engel oluyor. Chrome üzerine eklenti yükleyen Duvarıma bakarmısın virüsü bir kaç javascript dosyasından oluşuyor.

  Facebook Duvarıma bakarmısın virüsünü temizlemek için Google Chrome da eklentileri temizlemelisiniz.

  Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü arkadaşlarınıza mesaj atıyor ve daha sonra sizin adınıza binlerce sayfayı otomatik olarak beğeniyor ve takip etmeye başlıyor. Siz farkında olmadan tüm arkadaşlarınız sizden mesaj alıyor. Yine siz farkında olmadan pek çok sayfayı beğeniyorsunuz.

  Facebook duvarınıza sizin adınızda paylaşımda bulunan virüs ayrıca arkadaşlarınıza mesaj atıyor ve etiketleme yapıyor.

  Facebook'ta goo.gl linki barındıran bir mesaj ile yayılan virüs, link tıklanıldığında çalıştırılabilir bir .exe dosyası indiriyor.

  Pek çok kullanıcının goo.gl virüsü olarak adlandırdığı bu yeni virüs klasik facebook virüslerinin yaptığı gibi tüm arkadaşlarınıza sizin adınıza mesaj atıyor ve linki tıklamalarını istiyor.  Link Google'ın bir servisi olan URL kısaltma servisi, goo.gl linki olarak görünüyor. Kullanıcılar bu sebepten goo.gl virüsü olarak bu virüsü tanımlıyor.

  Facebook Duvarıma bakarmısın virüsünden kurtulmak için şu adımları takip edin:

  FACEBOOK VİRÜSÜNÜN SİLİNMESİ

  Virüs Google Chrome tarayıcısına bulaşıyor. Facebook hesabınıza değil bunu unutmayın.

  ÖNEMLİ: Aşağıdaki işlemlerde Internet Explorer, Firefox ya da Yandex tarayıcı kullanın. Chrome kullanmayın.

  Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü temizlemeGoogle Chrome eklentilerininin silinmesi

  Önce Chrome'daki uzantıları silmeniz gerekiyor. 

  Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

  1. Google Chrome'u kapatın.
  2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

   Windows XP için
   C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

   Windows 7 ve Windows 8 için
   C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
  3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

   Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
   Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
   Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
    
  4. User Data klasöründeki DEFAULT klasörünü silin. DEFAULT klasörünü Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.
    

  Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü Chrome üzerine  uzantı  yükler. Sonraki aşamada bilgisayarınızı istenmeyen yazılımlara karşı tarayarak varsa istenmeyen yazılımları kaldırın. Yukarıdaki klasör içindeki tüm uzantıları güvenle silebilirsiniz. Bunlar chrome üzerine yüklenen eklenti dosyalarıdır.

   Bu aşamalardan biri çeşitli sebeplerden gerçekleşmiyorsa sonraki aşamaya geçin.

   Adwcleaner ile  Duvarıma bakarmısın virüsünü temizlemek için tarama gerçekleştirin.

  Adwcleaner kullanarak bilgisayarınızdan Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü silme

  Adwcleaner, Facebook virüsleri, tarayıcı korsanları ve reklam virüsleri için kullanılan güçlü ve ücretsiz bir programdır. Bilgisayarınızda mutlaka olmalıdır. Bu ve benzeri Facebook virüslerinde mutlaka Adwcleaner ile bilgisayarınızı taratmalısınız. Adwcleaner kayıt defterni tarayacak, tarayıcılarınızı virüslerden kurtaracak, disk üzerinde bulduğu virüs dosyalarını silecektir.

  Önemli: indirme işlemi sırasında Bu web sayfası bir uzantı tarafından engellendi hatası alıyorsanız uzantıları silemedini demektir. Bu sebepten indirme işlemini Internet Explorer üzerinden deneyin.

  1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

  2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
  3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
   Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner ile virüs temizleme
   AdwCleaner Facebook Duvarıma bakarmısın virüsünü silecek ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
  4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın

   Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü - adwcleaner virüs kurtulma
   Adwcleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Ayrıca bilgisayarınızdaki Duvarıma bakarmısın virüsü silinmesi ve diğer virüslerin temizlenmesi içim malware taraması yapılmalıdır.

  Malware taraması ile bilgisayardaki  virüsleri silme

  MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes anti-malware indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır anlatılmıştır.

   

  Eğer ben teknik konulardan hiç anlamam diyorsanız lütfen facebook üzerinden bizimle iletişime geçin: https://www.facebook.com/uzmanim.net 

  Ayrıca lütfen Facebook virüsü nasıl temizlenir? linkini inceleyin. Tüm facebook virüslerine karşı neler yapmalısınız linkte anlatılmıştır.

  Son olaran hâlâ Facebook Duvarıma bakarmısın virüsü ile sorun yaşıyorsanız ve kullandığınız tarayıcı Chrome değilse aşağıdaki linklerden yararlanarak tarayıcınızı sıfırlayın:

  Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

  Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

  Google Chrome nasıl sıfırlanır?

  Son olarak Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? ile diğer virüs ve malware zararlıları bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz.

  Yukarıdaki işlemlerden sonra Facebook Duvarıma bakarmısın silme işlemi tamamlandı. Bundan sonra Duvarıma bakarmısın virüsü sizin adınıza arkadaşlarınıza mesaj atamayacaktır.

  sedapekmez sedapekmez (624)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol